Deutsche Telekom přichází s prvním evropským připojením přes 5G

První evropské spuštění 5G v živé síti proběhlo v Německu – tuto technologii nově provozuje v testovacím režimu na několika svých komerčních vysílačích v centru Berlína společnost Deutsche Telekom (DT) ve spolupráci s dodavatelem, firmou Huawei. Novinka poskytuje rychlost připojení pro jednoho uživatele až 2 Gbit/s na frekvenci 3,7 GHz a nízkou latenci 3 ms. Spuštění 5G sítě implementované v nejaktuálnější formě vývoje 3GPP standardu v síti DT představuje významný pokrok v celosvětové standardizaci této technologie, která stále čeká na svou finální podobu.

Premiéru 5G v Berlíně zrealizoval tým Research & Trials z českého T-Mobile, který uskutečňuje podobné technicky náročné projekty pro celou skupinu Deutsche Telekom. V minulosti tento tým provedl například celosvětově první ukázku přenosu o rychlosti 580 Mbit/s s využitím technologie LTE-Advanced (4x4 MIMO s agregací dvou pásem) v síti DT nebo, opět celosvětově první, testovací provoz technologie LTE 4x4 MIMO v nízkofrekvenčním pásmu 800 MHz v síti T-Mobile Czech Republic v Praze – Petrovicích (více zde).

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz