Deutsche Telekom přichází s prvním evropským připojením přes 5G

První evropské spuštění 5G v živé síti proběhlo v Německu – tuto technologii nově provozuje v testovacím režimu na několika svých komerčních vysílačích v centru Berlína společnost Deutsche Telekom (DT) ve spolupráci s dodavatelem, firmou Huawei. Novinka poskytuje rychlost připojení pro jednoho uživatele až 2 Gbit/s na frekvenci 3,7 GHz a nízkou latenci 3 ms. Spuštění 5G sítě implementované v nejaktuálnější formě vývoje 3GPP standardu v síti DT představuje významný pokrok v celosvětové standardizaci této technologie, která stále čeká na svou finální podobu.

Premiéru 5G v Berlíně zrealizoval tým Research & Trials z českého T-Mobile, který uskutečňuje podobné technicky náročné projekty pro celou skupinu Deutsche Telekom. V minulosti tento tým provedl například celosvětově první ukázku přenosu o rychlosti 580 Mbit/s s využitím technologie LTE-Advanced (4x4 MIMO s agregací dvou pásem) v síti DT nebo, opět celosvětově první, testovací provoz technologie LTE 4x4 MIMO v nízkofrekvenčním pásmu 800 MHz v síti T-Mobile Czech Republic v Praze – Petrovicích (více zde).

 
O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s 6,2 milionu mobilních zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení či partnerská řešení nejen pro firmy, ale i instituce a individuální zákazníky. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií. To prokázalo i poslední srovnávací měření kvality sítí P3 communications, v němž T-Mobile zvítězil a získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic, zakládající člen národní sítě UN Global Compact v České republice, klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů. 

Kontakty na tiskové oddělení: press@t-press.cz, tel.: 603 601 031.