HSPA+ 42 na Letišti Václava Havla

Tato technologie dovoluje stahovat data maximální možnou rychlostí až 42 Mbit/s pro stahování. Dostupná je nejen ve vybraných částech Prahy, ale kompletně pokrývá Brno a další města ČR: Beroun, České Budějovice, Jihlava, Liberec, Mladá Boleslav, Nymburk, Otrokovice, Poděbrady, Trutnov, Vrchlabí a Zlín. Rychlá data HSPA+42 mohou již automaticky využívat všichni zákazníci s novými datovými tarify, kteří vlastní mobilní telefon nebo modem podporující tuto technologii.

Podle nezávislých měření serveru DSL.cz je datová síť společnost T-Mobile dlouhodobě (již 16 měsíců za sebou) nejrychlejší v Česku. Technologie HSPA, která dovoluje stahování rychlostí až 21 Mbit/s, je dostupná  v celé 3G síti, tedy pro více než 85 % populace.

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz