Letní prázdniny u T-Mobile: Letní data pro všechny a čtvrtina zákazníků v roamingu

  • Zákazníci si v aplikaci vyzvedli přes 13 milionů GB dat 
  • Nejnavštěvovanější destinací bylo Rakousko, roste obliba Polska 
  • Průměrně zákazník v roamingu v EU spotřebuje 3, 5 GB dat 

Letošní prázdniny si T-Mobile přichystal pro své zákazníky hned několik dárků. Kromě balíčku dat na ně na prodejnách po celé České republice čekaly stylové sluneční brýle a osvěžující nanuky. Během července a srpna zákazníci vyzvedli v aplikaci celkem 905 556 datových balíčků, tedy přes 13 milionů GB dat a stovky tisíc brýlí a zmrzlin. 

Léto si užívali nejen v České republice, ale i za hranicemi. Oproti loňskému roku vzrostl počet zákazníků využívajících roaming v červenci a v srpnu o 286 712. Během července bylo v roamingu 26 % celé zákaznické báze a v srpnu 23 %. 

Nejoblíbenější destinací se stejně jako minulý rok stalo Rakousko, výrazně však stoupla návštěvnost Polska, které bylo u tarifních zákazníků dokonce na první místě. S větším odstupem skončilo Německo a Slovensko. Pětici uzavírá Chorvatsko, kde návštěvnost oproti předešlým letům poklesla. Rychle rostoucí spotřeba dat se odrazila také v roaminguv zemích EU, kde díky principu Roam like at home mohou zákazníci čerpat data stejně bezstarostně jako doma. Průměrně vyčerpají tarifní zákazníci za jednu cestu do EU 3,5 GB dat. 

Do České republiky v létě přijížděli již tradičně naši sousedé z Německa, Slovenska, Polska a Rakousko. V rámci Evropské unie pak Francie, Nizozemí a Švédsko. Ze zemí mimo EU je to už druhým rokem Ukrajina, potom USA, Švýcarsko, Rusko a Turecko. 

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz