LTE pro rok 2013: plán pokrytí splněn

Objem přenesených dat v LTE síti operátora nyní dosahuje 200 GB denně, celkem je v provozu 290 LTE vysílačů a síť využívá přes 3 000 zákazníků. Nejrychlejší mobilní síť T-Mobile je v současné době pro jeho klienty dostupná prostřednictvím 22 zařízení (mobilních telefonů, modemů a tabletů). Patří mezi ně také přístroje iPhone 5, 5C a 5S, iPad Air a iPad mini, které podporuje jako jediná LTE síť v České republice.

Příští rok operátor připravuje spuštění LTE na nových frekvencích, které získal v aukci kmitočtového spektra. Kromě zbytku Prahy pokryje také rozsáhlé oblasti mimo velká města, aby svým zákazníkům umožnil využívat rychlá data na co možná největším území.

Bližší informace včetně mapy pokrytí najdete na www.t-mobile.cz/lte.

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz