MLUVME SPOLU odstartovalo

Devět vítězných organizací grantové výzvy MLUVME SPOLU 2014 začalo kromě finanční podpory čerpat i vzdělávání v rámci Akademie Fondu T-Mobile.

Úvodní seminář proběhl v sídle operátora 29. ledna. Zástupci neziskových organizací z různých koutů republiky se sešli v plném počtu. Nyní budou jednotlivým zájemcům o vzdělávání přiděleni patroni z řad dobrovolníků firmy, kteří je budou celým programem provázet a pomáhat jim v rozvoji. Vítězné organizace si budou moci vybrat z pestré škály rozvojových aktivit – od koučinku, přes individuální odborné konzultace, až po praktické semináře a workshopy. Cílem grantové výzvy i samotné akademie je pomoci organizacím při řešení jejich konkrétních problémů v místních komunitách.

Vítězné projekty podpořené v MLUVME SPOLU 2014:

Zastávka Bronx (Trpitaka, o.s.)
Sociálně vyloučená lokalita Cejl je pro většinu občanů Brna trochu trnem v oku. Trpitaka se rozhodla spojit síly a zkušenosti uznávané umělkyně Kateřiny Šedé, výtvarnou skupinu studentů Batežo Mikilu a mládež žijící v této brněnské čtvrti. Teenageři v projektu vytvoří netradiční průvodce touto lokalitou.
Brno, www.tripitaka.cz

Mámo, táto, mluvme spolu (Sdružení rodičů a přátel dětí se sluchovým postižením)
Sdružení v rámci svého projektu zorganizuje víkendové pobyty a výlety pro rodiče s dětmi se sluchovým postižením. Zároveň chtějí poskytovat odbornou pomoc rodinám logopedickou nápravu dětem, kurzy znakového jazyka, přednášky a workshopy na témata, která rodiče trápí.
Hradec Králové, www.neslhk.com

MÁMY s ručením omezeným (VIVAjump z.s.)
Cílem projektu je zvýšit povědomí maminek samoživitelek o jejich právech v pracovněprávních vztazích, zapojit je do komunity rodičů s dětmi, umožnit jim osobní rozvoj pomocí vzdělávacích akcí a seminářů a pomoci jim s hlídáním dětí. Toto vše totiž matky samoživitelky často trápí.
Dubí, www.vivajump.com

Z ulice (Divadelní společnost K4)
Projekt je zaměřen na ženy, které jsou nuceny žít bez domova. V jeho rámci vznikne kolekce módních doplňků, které pod odborným vedením vytvoří a navrhnou právě ženy zasažené či ohrožené bezdomovectvím. Získají tak nové pracovní kompetence.
Praha

Děti pro seniory, senioři pro děti (Hnutí Brontosaurus, ZČ Kandík)
V Domovu pro seniory v Mníšku pod Brdy vznikne hřiště pro seniory, které bude sloužit jako prostor pro setkávání všech generací. Mnoho dětí dnes o kontakt se seniory z nejrůznějších důvodů přišlo a senioři často bývají v penzionu osamoceni a bez dostatečných podnětů.
Mníšek pod Brdy, www.brontosaurus.cz

Městská a komunitní zahrada Vidimova žije! (Kokoza, o.p.s.)
Uprostřed sídliště v Praze na Jižním městě vytvořila Kokoza ve spolupráci s městským úřadem prostor pro pěstování a kompostování. Cílem projektu je vytvořit zázemí pro setkávání různých cílových skupin jako jsou lidé s duševním onemocněním, senioři, či maminky s dětmi.
Praha, www.kokoza.cz

Vozíčkáři na Plechárně (Sportovní klub vozíčkářů Praha)
Centrum Plechárna má podporovat život místních komunit. Sportovní klub vozíčkářů Praha se rozhodl prostory tělocvičny na Plechárně naplnit sportem, nabídnout pravidelné sportovní aktivity místním vozíčkářům, a tím je vtáhnout do komunity sportovců a vytáhnout je z osamění.
Praha, www.skvpraha.org

Setkávání (Divizna – středisko Diakonie a misie Církve československé husitské)
Dobrovolníci z Divizny se rozhodli, že v Horních Počernicích uspořádají celou řadu setkání pro místní obyvatele. Při těchto akcích se chtějí zaměřit na to, aby byly odstraněny nejen fyzické, ale i mentální a sociální bariéry mezi zdravými dětmi i dospělými, lidmi bez domova a lidmi se zdravotním hendikepem.
Horní Počernice, diakonie.ccsh.cz

Duhová Olomouc (OLLOVE, o.s.)
Sdružení chce projektem vytvořit platformu pro setkávání majoritní společnosti s osobami ze sexuálních menšin, a tím vést k vytvoření otevřené, tolerantní, genderově a sexuálně pestré občanské společnosti. Zatím alespoň v Olomouci.
Olomouc, www.ollove.cz 

Více informací na http://www.prosvetkolemnas.cz/mluvme-spolu.

 

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz