Robot Pepper T-Dee je od 6. prosince součástí T-Mobile týmu

T-Mobile je první operátor v České republice, který do svého týmu přibral humanoidního robota Peppera od SoftBank Robotics. Pepper T-Dee začíná dnes, 6. prosince, a své první týdny stráví v prodejně v Praze na Chodově, kde jeho hlavním úkolem bude bavit zákazníky a zpříjemňovat jim čas strávený na prodejně. Zákazníci se s Pepprem T-Dee dorozumí hlasem i pomocí tabletu, který má umístěný na hrudi. Pepper T-Dee je schopný rozeznat obličeje a také až pět základních lidských emocí. Podle toho pak přizpůsobí svou komunikaci, člověka může rozveselit vtipem, zahrát si s ním hru nebo se mohou společně vyfotit. Svou konstitucí připomíná osmileté dítě, měří skoro 130 centimetrů a váží necelých 30 kilogramů.

Mluví anglicky a v České republice je zatím k dispozici se základní znalostí češtiny. To se ale brzy změní. Zákazníci T-Mobile se na Peppera T-Dee mohou exkluzivně těšit v plně lokalizované verzi již na začátku příštího roku, kdy s nimi bude schopný vést plnohodnotný dialog v češtině nejenom prostřednictvím tabletu, ale i hlasem.

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz