Silvestr u T-Mobile: téměř 19% nárůst datového provozu a přesun do podvečerních hodin, proběhlo necelých 20 milionů hovorů

  • Na Silvestra vzrostla spotřeba dat téměř o 19 %
  • Lidé uskutečnili téměř 20 milionů hovorů
  • Z mobilních zařízení odesláno 4 995 467 SMS

Novoroční přání si lidé stejně jako na Štědrý den stále častěji sdělují online. Potvrzují to údaje společnosti T-Mobile, která v rámci silvestrovských oslav letos zaznamenala 19% nárůst datového provozu, velmi mírný pokles počtu hovorů a pokles SMS ve srovnání s rokem předchozím.

Je vidět, že závěr roku naši zákazníci tradičně hojně využívají k možnosti spojit se svými blízkými a popřát jim vše nejlepší do nového roku. Silvestr v síti T-Mobile znamenal téměř 19% nárůst datového provozu, celkový objem přenesených dat vzrostl na 2 889 TB. Peak datového provozu se kupodivu přesunul na čas mezi 17:30 a 17:45, vloni vrcholil v čase mezi 21:45 – 22:00,“ uvedla Patricie Šedivá, Head of Communication v T-Mobile Czech Republic.

První lednový den, resp. zkraje příchodu nového roku zákazníci také v síti T-Mobile tradičně telefonovali, celkově šlo o necelých 20 milionů hovorů. Nejvyšší provoz byl tradičně první čtvrthodinu po půlnoci.

Na Silvestra bylo odesláno z mobilních zařízení celkem 4 995 467 SMS, což znamená meziroční pokles o 14,4 %.

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz