T-Mobile data už rok nejrychlejší

  • Meziroční nárůst rychlosti 3G dat až o 63 %
  • Optimalizace sítě
  • V plánu další rozšíření pokrytí technologií HSPA+ 42

Praha, 15. října 2012 – Podle výsledků měření rychlosti internetového připojení nezávislého serveru DSL.cz již podvanácté v řadě zvítězil T-Mobile. Operátor tak může slavit nejrychlejší 3G rok ve své síti. K tomu přispělo nejen rozšiřování pokrytí, ale také optimalizace 3G sítě. S dosaženým prvenstvím se operátor ovšem nechce spokojit a plánuje další rozšíření pokrytí nejrychlejší technologií HSPA+ 42. 

„Zákazníkům chceme přinášet to nejlepší, proto klademe důraz na vysokou kvalitu a snažíme se síť vylepšit k maximální uživatelské spokojenosti,“ říká Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů, a dodává: „V říjnu loňského roku jsme vyhráli měření s rychlostí 2,95 Mbit/s. V září letošního roku již byla naměřena rychlost 4,1 Mbit/s, meziroční nárůst je až 63 %, a to už je opravdu znát.“ 

K vyšší rychlosti přispívá kromě pokrytí také optimalizace sítě. Ta spočívá primárně v citlivém ladění parametrů pro zlepšení kvality a nastavení antén, které pak pozitivně ovlivní nejen dosah pokrytí a zajistí kontinuální přechod mezi vysílači i mezi technologiemi, ale pomáhá právě i při navýšení přenosové rychlosti. Testy ukazují průměrné zrychlení přibližně o 30 % a zlepšení chování smartphonů zejména na okraji pokrytí jednotlivých buněk.   

V rámci téměř celoroční práce na optimalizaci, která se stala jedním z největších technologických projektů, najezdili technici měřícími vozy doposud více než 35 tisíc kilometrů, upravili konfiguraci u 2243 antén a změnili náklon u 1616 antén. Výsledkem je vyladění sítě, které přineslo zákazníkům zrychlení, ověřené a potvrzené dvanácti měřeními nezávislého serveru.

  

V současné době pokrývá 3G síť T-Mobile 85 % populace, přičemž unikátně je stále v celé síti dostupné připojení s rychlostí až 21 Mbit/s. V sedmi městech (Brno, Liberec, České Budějovice, Zlín, Otrokovice, Mladá Boleslav a vybrané části Prahy) je pak dokonce dostupná technologie HSPA+ 42, která teoretickou rychlost zdvojnásobuje na 42 Mbit/s. K jejímu zavádění navíc operátor přistupuje komplexně a pokrývá celá města, nikoliv jen jejich centra či části (s výjimkou Prahy, kde je souvisle dostupná v městských částech 4, 11 a 12). Jen letos byla technologie HSPA+ 42 zpřístupněna na více než 400 vysílačích a v průběhu roku 2013 se jí dočkají také zákazníci v Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Jihlavě, Poděbradech, Nymburce, Berouně, Vrchlabí a Trutnově.

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz