T-Mobile koupil od firmy Incrate, patřící do skupiny Kaprain Karla Pražáka, blok 80 MHz v C bandu ve frekvenčním pásmu 3,5 GHz

Magentový operátor, který je jedním ze 4 držitelů C bandu, již vlastní 60 MHz - nyní se tak posouvá na celkovou šířku spektra 140 MHz. Nový blok frekvencí v C bandu bude T- Mobile v následujícím období používat pro rozvoj sítě 5G s cílem doručit zákazníkům výrazně kvalitnější službu než na jakou jsou zvyklí ve 4G .

Větší šířka kanálu totiž přináší  B2B i B2C zákazníkům násobně vyšší rychlosti při stahování dat (až přes1 Gbit/s) a násobně vyšší kapacitu sítě umožňující obsloužit z jedné základnové stanice vysokorychlostním internetem větší počet zákazníků. Uvolnění k prodeji skupina Kaprain oznámila vloni na podzim.

Obě strany se dohodly, že detaily dohody nebudou komentovat.

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz