5G pro každou kapsu: T-Mobile přestavuje T Phone – vlastní značku telefonů plně optimalizovaných pro české 5G sítě

  • Na český trh vstupuje od 5. října nová značka mobilních telefonů
  • T Phone a T Phone Pro nabídnou optimalizované 5G pro české sítě, vysoký výkon, velký displej, vysoké rozlišení fotoaparátu a prémiové bezpečnostní prvky za dostupnou cenu
  • Telefon byl vyvinut ve spolupráci se společností Google a využívá její aplikace a služby s plným využitím 5G technologie

T-Mobile uvádí na český trh vlastní značku mobilních telefonů T Phone. Rychlé, výkonné a cenově dostupné telefony jsou plně optimalizované pro české 5G sítě a na trh přichází 5. října ve dvou variantách s cenou základního modelu s tarifní dotací již od 1 Kč a 499 Kč u modelu Pro. T-Mobile tak pokračuje v naplňování svého cíle zpřístupnit nejmodernější 5G technologii všem svým zákazníkům a zároveň s novou značkou vstupuje do světa hardwaru.

T Phone a T Phone Pro: 5G pro všechny i HW pro náročnější uživatele

T Phone byl vyvinutý ve spolupráci se společností Google a využívá čistou a rychlou verzi OS Android 12 spolu s plně integrovaným Google ekosystémem. Uživatelům navíc přinese službou Google One, včetně atraktivního YouTube Premium, na tři měsíce zdarma. Telefon přichází na trh ve dvou variantách T Phone a T Phone Pro, které disponují osmijádrovým procesorem, operační pamětí 4/6GB a interním úložištěm 64/128GB. Oba telefony jsou kompletně optimalizované pro české 5G sítě a přináší tak superrychlé a stabilní připojení s rychlostí stahování a posílání dat až 1 Gb/s.

Telefony jsou vybaveny 6,52“, resp. 6,82“ displejem s rozlišením HD+, bateriemi s dlouhou výdrží 4 500/5000 mAh a rychlým 15W nabíjením, které je u modelu Pro i bezdrátové. Fotoaparáty v obou modelech disponují vysokým rozlišením 50 MP a nabízí také 5/16 MP přední fotoaparát. Samozřejmostí jsou i pokročilé bezpečnostní funkce včetně odemykání pomocí obličeje a otisku prstu, model Pro podporuje i NFC.

T-Mobile zpřístupní 5G všem zákazníkům

T-Mobile jako digitální leader neustále přináší svým zákazníkům nejmodernější technologie a inovace. Kvalitním a rychlým připojením v podobě 5G sítě chce ke konci letošního roku pokrýt prostřednictvím 2 200 vysílačů již 50 % populace. Vlastní značka dostupných 5G telefonů umožní, aby všichni zákazníci mohli využívat výhody 5G připojení naplno.

„Budoucnost patří 5G technologiím, a abychom jejich potenciál mohli využívat naplno, musí být dostupné všem. Díky spolupráci se společností Google se nám podařilo vytvořit superrychlé 5G telefony, které jsou uzpůsobené potřebám českých zákazníků a přinesou 5G doslova do každé kapsy, doplňuje Maximiliano Bellassai, obchodní ředitel T-Mobile Czech Republic.

 „Dostupnost 5G technologie je vzhledem k její roli v naší společné digitální budoucnosti klíčová. S cenově dostupnými a funkcemi nabitými modely T Phone a T Phone Pro přinášíme výhody 5G do kapes našich zákazníků na devíti evropských trzích. Díky novým telefonům mohou využívat naši stále se rozšiřující síť 5G, která nabízí zábavu i nespočet digitálních produktů a služeb za velmi dostupnou cenu. Chceme, aby se zapojil každý," uvádí Dominique Leroy, členka evropského představenstva společnosti Deutsche Telekom.

Základní model T Phone bude dostupný s tarifní dotací už od 1 Kč, pro náročnější uživatele pak bude určena výkonnější varianta Pro s pokročilejší výbavou už za 499 Kč. Oba modely bude také možné koupit bez tarifních a extra dotací, kdy u modelu T Phone bude základní cena 4 999 Kč a u T Phone Pro 6 499 Kč. Kompletní ceník bude zveřejněn 5. října, kdy telefon vstupuje do prodeje. Od 30. září budou oba modely k dispozici k vyzkoušení na šesti vybraných prodejnách v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Ústí nad Labem. Zákazníky navíc na místě čeká i soutěž o tyto telefony.

T-Mobile s vlastní značkou zahajuje novou éru

Představením své vlastní značky vstupuje T-Mobile nově i do segmentu hardwaru a překonává tak další významný milník. V první fázi se chce zaměřit na oblast 5G, která je pro společnost dlouhodobě klíčová. Dva nové modely telefonů jsou proto plně optimalizované pro české 5G sítě a uživatelům umožní využívat jejich potenciál naplno. „Chceme našim zákazníkům přinášet inovace, které jim usnadní život, a přístup k nejmodernějšímu a nejrychlejšímu připojení by měl být samozřejmostí. Proto jsme se rozhodli představit telefon za dostupnou cenu a na míru potřebám českých zákazníků. Věříme, že si k nám zákazníci najdou cestu nejen jako k operátorovi, ale i k novému ‚magentovému‘ výrobní telefonů,“ dodává Maximiliano Bellassai, obchodní ředitel T-Mobile Czech Republic.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz