6. ROČNÍK GRANTOVÉ VÝZVY T-MOBILE MLUVME SPOLU ZNÁ SVÉ ÚSPĚŠNÉ ŽADATELE. GRANTISTÉ ZÍSKAJÍ TÉMĚŘ DVA MILIONY KORUN

Praha, 11. září 2018 – Společnost T-Mobile podpoří v letošním 6. ročníku grantové výzvy MLUVME SPOLU celkem 25 projektů téměř dvěma miliony korun. Všichni úspěšní žadatelé si dali za cíl řešit konkrétní problémy v místních komunitách, přispět ke zlepšení svého okolí, přičemž do svých záměrů zapojili i znevýhodněné skupiny osob. Celkem již T-Mobile prostřednictvím MLUVME SPOLU podpořil 858 projektů částkou ve výši 62,2 milionu korun. 

Úspěšní žadatelé získají téměř dva miliony korun

Do grantové výzvy T-Mobile MLUVME SPOLU se letos přihlásilo 136 žadatelů. Nejvíce přihlášek bylo stejně jako v loňském roce z Prahy (49), Středočeského (19), Jihomoravského (11) a Moravskoslezského kraje (11). Nejmenší zájem byl naopak z Libereckého regionu. T-Mobile podpoří 25 projektů neziskových organizací (19) a lokálních komunit (6). Mezi grantisty bude v letošním roce rozděleno 1 914 583 korun. Neziskové organizace, lokální komunity a neformální skupiny na realizaci svých projektů mohly získat až 100 000 korun. Granty mají za cíl zlepšit komunikaci v různých sdruženích, skupinách a komunitách, vylepšit situaci v konkrétních lokalitách jednotlivých regionů nebo vyřešit problém spolupráce a integrace různých skupin. 

S více než 130 přihláškami pomáhali odborníci

S Nadací VIA, naším odborným partnerem, jsme všechny přihlášené projekty důkladně prošli a prověřili, zda splňují všechny potřebné podmínky,“ řekla Eva Karasová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile. K hodnotícím kritériím patřila motivace žadatele, zaměření a dopad projektu, jeho přínos pro komunitu a v neposlední řadě i jeho transparentnost a udržitelnost. Zaměření projektů je v letošním roce velmi široké, od projektů podporující začlenění lidí s různými druhy postižení do většinové společnosti, vybudování komunitních zahrádek nebo míst pro setkávání, naučné stezky nebo podpora volnočasových aktivit všech generací. Grantisté mají nyní čas do 31. října 2019 na realizaci svých projektů. 

Do MLUVME SPOLU může projekt přihlásit každý

Smyslem výzvy je nejenom pomoci zrealizovat konkrétní projekty, ale T-Mobile chce také lidi upozornit na práci neziskových organizací, lokálních komunit a neformálních skupin v místě jejich bydliště. Pokud lidem v jejich okolí zároveň něco chybí nebo se tomu nedostává dostatek financí a pozornosti, mohou sami přihlásit projekt, který si podle nich zaslouží podpořit.

Více na www.t-mobile.cz/pomahame.

  

Seznam grantistů výzvy T-Mobile Mluvme spolu pro rok 2018

Název   organizace

Název   projektu

Výše   podpory

BuranTeatr,z.s.

AmaTeatr pro sociálně znevýhodněné děti   a dospělé

40 300 Kč

Spolek sousedů

Bio Bezdíkov

95 000 Kč

Up, z.s.

Hudba jede na výlet

85 000 Kč

Informační kampaň Zůstaň nad vlivem

100 000 Kč

POMÁHÁME, z.s.

Kofein pro Vaše srdce

100 000 Kč

ZO ČSOP Velké Popovice

Komunitní tvorba naučné stezky „Od zámku   k zámku“ přírodním parkem Velkopopovicko

50 700 Kč

Útočiště, o.p.s.

Kreativně-ekologická zahrada

79 533 Kč

Spolek na ochranu industriálního   dědictví, z.s.

Mezigenerační taneční večery

25 000 Kč

Kateřina Hlaváčová

Mluvme spolu v Hrobcích

58 000 Kč

Ondřej Koláček

Mobilní a webový databázový nástroj pro   práci s lidmi zasaženými mimořádnou událostí (velkého i lokálního rozsahu)

100 000 Kč

Yogadana, z.s

NOVÁ ENERGIE, NOVÁ PŘÁTELSTVÍ

97 600 Kč

ZO ČSOP Alter meles

Obnova hřbitova původního německého   obyvatelstva a úprava kostela sv. Bartoloměje pro společná setkávání komunity

100 000 Kč

LENOX, z.s.

Osobní asistent v praxi

54 000 Kč

DW7, o.p.s.

Otevřený prostor pro všechny generace

100 000 Kč

Spolek pro Faunapark ve Frýdku-Místku

Oživme stodolu Faunaparku

100 000 Kč

České ILCO, z.s.

Plaveme

95 000 Kč

Miloslav Brada

Poznejme se skrze smysly

42 150 Kč

SaK – Turná, z.s.

Společně pro Velkou Turnou

33 000 Kč

Rodiče za inkluzi, z.s.

SPOLU VE ŠKOLE - semináře (nejen) pro   budoucí pedagogy

59 000 Kč

Ivana Mertová

Svět v Kadani

99 000 Kč

Centrum pro rodinu a děti Přerov, z.s.

Terapie přírodou a obnova studánky

84 000 Kč

Helena Masníková

Women-up

96 800 Kč

Liběchov sobě - spolek pro záchranu   kostelíčka

Začlenění dětí s poruchami chování do   komunitního života města

80 000 Kč

Terezie Veletová

Zahrada pro děti

86 000 Kč

Pražské fórum

Zlíchov je náš domov

54 500 Kč

 

 


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,3 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.
T-Mobile je členem národní sítě UN Global Compact a její služby byly již potřetí hodnoceny jako nejlepší v Best-in-test UMLAUT (dříve P3).

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz

X