DEUTSCHE TELEKOM ZÍSKÁVÁ SKUPINU GTS CENTRAL EUROPE

 
  • Lepší schopnost poskytovat inovativní celoevropské přeshraniční telekomunikační služby pro firemní zákazníky
  • Akvizice doplňuje převážně mobilně orientovanou infrastrukturu společnosti Deutsche Telekom na hlavních evropských trzích
  • Posílení postavení na trhu služeb pro nadnárodní klienty
    _______________________________________________________________

Deutsche Telekom posiluje svou pozici na firemním trhu akvizicí GTS Central Europe („GTS“) v celkové hodnotě 546 milionů eur. Společně s GTS zvýší Deutsche Telekom svou schopnost nabízet opravdu integrované celoevropské telekomunikační služby a rovněž tak integrované produkty v zemích, kde má v tuto chvíli omezenou infrastrukturu v oblasti pevných sítí.

„Investujeme proti trendu. GTS je dalším prvkem pro vývoj naší pozice na integrovaném trhu, který zahrnuje služby mobilních i pevných sítí. Posílení postavení v segmentu firemních zákazníků je také základním pilířem naší strategie,” uvedl Timotheus Höttges, finanční ředitel Deutsche Telekomu.

„Tato akvizice posiluje naši schopnost poskytovat inovativní celoevropské přeshraniční telekomunikační služby. Naše stávající lokální společnosti v České republice a Polsku, které se zatím zaměřují primárně na mobilní služby, budou profitovat zejména z dodatečné fixní infrastruktury. Také proto GTS představuje ideální přírůstek do našeho portfolia,“ komentovala akvizici Claudia Nemat, členka představenstva pro Evropu a technologie Deutsche Telekomu.

GTS je jedním z předních poskytovatelů, na infrastruktuře založených, telekomunikačních služeb ve střední a východní Evropě. Společnost má rozsáhlou síť, infrastrukturu datových center a silné portfolio služeb zaměřených na firemní klientelu. V roce 2012 měla GTS tržby ve výši 347 milionů eur; ukazatel  EBITDA dosáhl 87 milionů eur s pro forma vyloučením slovenských aktiv. Zmíněná aktiva zůstanou podle podmínek transakce v majetku prodávajících.

Deutsche Telekom získává GTS od konsorcia mezinárodních private equity firem, například Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital a M/C Partners, které společnost aktivně rozvíjely v posledních šesti letech. Stávající a potenciální zákazníci GTS budou těžit z výhod podpory Deutsche Telekomu, která zahrnuje dalekosáhlou evropskou a světovou síť, přístup k mobilním i fixním službám a finanční zdroje. Pokračování smluvního vztahu a poskytování služeb bude i v budoucnosti zachováno pro všechny zákazníky.

„Deutsche Telekom pokládáme za nejlepšího partnera pro GTS a velmi oceňujeme všechny benefity a příležitosti, které transakce přinese jak zákazníkům, tak zaměstnancům,“ řekl Danny Bottoms, generální ředitel GTS.

Transakce podléhá schválení regulačních orgánů.

Deutsche Telekom AG
Corporate Communications
Tel.: +49 (0) 228 181 – 4949
E-mail: media@telekom.de
Více informací na www.telekom.com/media a www.telekom.com/photos.
http://twitter.com/deutschetelekom

O skupině Deutsche Telekom
Deutsche Telekom je přední světovou společností zaměřenou na integrované telekomunikační služby. K 30. září 2013 DT obsluhoval 140 milionů zákazníků a registroval 31 milionů pevných a 17 milionů vysokorychlostních linek. Skupina nabízí služby pevných sítí, mobilních komunikací, internetu a IPTV pro sektor domácností, a ICT řešení pro firemní zákazníky. Deutsche Telekom působí v cca 50 zemích a po celém světě má přes 230,000 zaměstnanců.  V roce 2012 skupina dosáhla tržeb ve výši 58.2 miliard eur, přičemž více než polovina tohoto objemu byla vytvořena mimo Německo (údaj k 31.12. 2012).

O skupině GTS
Skupina GTS Central Europe (GTS) je jedním z předních poskytovatelů řešení založených na infrastruktuře v zemích střední a východní Evropy. GTS vlastní a provozuje rozsáhlou optickou síť a datová centra pokrývající celý region. V České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku nabízí skupina regionální dosah s hustými lokálními sítěmi a nabízí tak širokou paletu služeb. Od základních hlasových a datových služeb až po rozsáhlé virtuální privátní sítě a managed služby datových center spojuje skupina GTS nejnovější technologie se svou rozsáhlou sítí a poskytuje tak vedoucí zákaznická řešení v oboru. S  téměř dvacetiletou výraznou historií fungování ve střední a východní Evropě je skupina zavázána poskytovat hodnotné služby s vynikající kvalitou svým téměř 38 tisícům zákazníků z oblasti firem, operátorů a veřejné správy. Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.


 
O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s více než 6,2 miliony zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě mobilních a pevných telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů). 

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz