Mezinárodní turnaj v League of Legends vyhrál tým z Maďarska, hráči využili nejrychlejší a nejmodernější optiku a 5G síť od T-Mobile

Nejnovější technologie, téměř 400 GB přenesených dat a 120 hráčů ze tří zemí. Vsobotu se vMagenta Experience Center na pražském Pankráci odehrálo finále mezinárodního esport turnaje ve hře LeagueofLegends, kterého se zúčastnili hráči zČeska, Slovenska a Maďarska. Záštitu nad turnajem převzal operátor T-Mobile, který poskytl také technologické zázemí a svou ultrarychlou optickou síť. Vítězem turnaje se stal týmEzmegaz z Maďarska. 

Mezinárodní turnaj ve hře LeagueofLegends vbarvách T-Mobile navázal na loňský rok, kdy se turnaj konal lokálně pouze vMaďarsku. Letos se do turnaje zapojily tři evropské země a zázemí pro národní kolo i finálový souboj nabídlo pražské Magenta Experience Center společnosti T-Mobile. Vítěz národního kola InsideGames získal beamerySamsung Freestyle v celkové hodnotě 120 000 Kč a vítěz mezinárodního turnaje tým Ezmegaz pak ceny v hodnotě 100 000 Kč v podobě brýlí pro virtuální realitu OculusQuest 2. 

Spolu se zápasem v LeagueofLegends proběhl také turnaj na 5G síti ve hře Wild Rift, která je jeho mobilním ekvivalentem. Turnaje se zúčastnila dvě družstva, která si složily známé herní influencerkyXOKaja a Shil0u. Vítězem se stal tým XOKajise členy murydary, BoroCZ20, Palda, PEINsu. 

Během turnaje hráči využili nejrychlejší optickou síť od T-Mobile, která byla pro potřeby turnaje navýšena na 10 Gbps a nabídla tak ultrarychlé připojení s latencí sítě 2,3 milisekund.Doplňkový turnaj ve WildRift zase ukázal sílu 5G technologií, které hráči vyhodnotili jako výrazně spolehlivější než 4G/LTE,což není divu pří odezvě sítě kolem 15milisekund a s přenosovou rychlostíi přes 1Gbps. 

XOKaja (Karolína Kvízová) si pochvalovala prostředí Magenta Experience Centra i průběh zápasu: Game play šel naprosto v pohodě, nezaznamenala jsem žádné potíže a bylo to super, navíc je to tu hodně svěží a živé prostředí, hlavně protože se tu používají živé rostliny.” 

„Herní průmysl pomáhá zdokonalovat technologie, protože hráči mají velmi vysoké nároky nejen na rychlost připojení, ale i latenci a další faktory. To dokáže zajistit právě optická síť, která je nejen pro profi hráče první volbou. Aktuálně je maximální rychlost optiky poskytované na trhu 1 Gbps, nicméně na turnaji se hrálo na síti budoucnosti schopné dosáhnout až symetrických 10Gbps. Na tuto rychlost není většina běžných zařízení ještě připravena, ale věřím, že s rozvojem hardwaru se tato rychlost se v budoucnu stane dostupnou všem zákazníkům,“doplňuje Vladan Peković, ředitel technologií a IT společnosti T-Mobile a Slovak Telekom. 

Hráči mohli po celou dobu konání turnaje v inspirativním Magenta Experience Center využít profesionální zázemí a péči, a to i díky partnerům jako PLAYzone, který turnaj spoluorganizoval v ČR a na Slovensku, společnosti DX Racer, která zapůjčila všechny herní židle špičkové kvality a dalším. Jednotlivé zápasy komentovali Prokop SojkaDavid Vogel a celou akci moderoval Jiří Johanides.  


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz