NOVÝM VÝKONNÝM ŘEDITELEM B2B V T-MOBILE BUDE PETER ŠKODNÝ

Novým výkonným ředitelem pro B2B segment ve společnostech T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom se od 1. května 2018 stane Peter Škodný.

Na federální pozici vrcholného managementu bude mít Škodný na starosti B2B segment i korporátní zákazníky pro oba trhy. Zároveň do jeho kompetencí budou spadat všechny oblasti: vývoj služeb a produktů, marketing, prodej i služby zákazníkům v B2B segmentu.

Škodný ve funkci střída Rudolfa Urbánka, který ji zastával do konce roku 2017.

 

Profil Petera Škodného

Peter Škodný má více než pětadvacetileté zkušenosti z vedení společnosti Accenture na Slovensku a v dalších evropských zemích. Do společnosti nastoupil v roce 1991. Postupně prošel různými pozicemi na postu výkonného ředitele: od roku 1997 zodpovídal za slovenský trh, od roku 2012 zároveň řídil pobočku v Maďarsku. Na těchto pozicích měl plnou zodpovědnost za aktivity Accenture na obou trzích v různých oblastech byznysu. V roce 2012 převzal odpovědnost za aktivity Accenture pro skupinu Deutsche Telekom na většině evropských trhů. Od roku 2013 vedl v Accenture také Geo Unit Danubia (oblast Česka, Slovenska, Maďarska, Chorvatska, Rumunska a Bulharska).

 

„Náš manažerský tým v Česku a na Slovensku rozšiřujeme o zkušeného lídra s bohatými znalostmi obou trhů. Peter Škodný má dlouholeté zkušenosti s transformací byznys oblastí s hlavním zaměřením na telekomunikace, stejně tak jako zkušenosti ze služeb pro veřejnou sféru či bankovnictví. Díky jeho expertíze můžeme pokračovat v přípravě obou společností na služby budoucnosti a nabídnout B2B zákazníkům kvalitní produktové portfolio společně se skvělou zákaznickou zkušeností,“ uvedl Milan Vašina, generální ředitel společností T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz