Sbírka pomáhejme příběhům vynesla přes milion korun

                                                                                                                                  

  • Zaměstnanci podpořili 20 osob v nelehké životní situaci
  • Operátor každou přihozenou částku zdvojnásobil
  • Výtěžek z doprovodného prodeje připínacích placek činil 25 200 Kč
  • Celkem poputuje k 20 potřebným 1 032 260 Kč                                                     

Praha, 12. ledna 2016 – Společnost T-Mobile již potřetí zorganizovala v předvánočním čase interní sbírku s názvem Pomáhejme příběhům. V jejím rámci samotní zaměstnanci zaregistrovali 20 silných příběhů lidí ze svého bezprostředního okolí s velmi pohnutým osudem. Tentokrát se sešly příběhy 10 dětí a 10 dospělých. Během 14 dní pak prostřednictvím interní aplikace pracovníci vybrali 503 530 Kč, operátor zdvojnásobil 100 % příspěvků. Po přičtení výtěžku z doprovodného prodeje děkovných připínacích placek pak k 20 potřebným poputuje celkem 1 032 260 Kč.

„Sbírka je unikátní tím, že od příjemců darů nevyžadujeme žádná potvrzení. Uvědomujeme si, že už to mají i tak dost těžké a nezatěžujeme je další zbytečnou administrativou. Našim zaměstnancům v tomto naprosto důvěřujeme,“ říká Eva Karasová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile.

Akce měla letos poprvé dvě fáze – nejprve zaměstnanci sami do speciální sbírkové aplikace vložili jednotlivé příběhy a začalo se přispívat. V druhé fázi pak byl spuštěn doprovodný prodej připínacích placek v rámci interní kampaně Díííky. Zde byla možnost koupit placku za dvacku a někomu ji věnovat. Výtěžek z prodeje se rovnoměrně rozdělil mezi všechny příběhy.

Přispívající letos  prostřednictvím sbírkové aplikace  darovali v průměru 1 380 Kč, mnohdy pomohli hned několika potřebným najednou. A že jde o těžké životní osudy, to dokazují i samotné příběhy: například roční Markétka z malé vísky u Znojma má po zákeřném onkologickém onemocnění amputovanou pravou nožičku, čtyřletý Matyášek z Prahy bojuje s akutní lymfoblastickou leukémií, tříletý Adámek z Olomoucka má zhoubný nádor, osmiletý Míša z Ústecka je kvadruplegik. Je zde ale dalších 16 statečných – mezi nimi i dospělí s těžkou mozkovou obrnou či po fatálním úrazu páteře.

Všech dvacet bojovníků potřebuje nějakou formu pomoci – ať už jde o příspěvek na drahé léky, terapie, rehabilitace, lázně, vozíky, kočárky, úpravu auta, pooperační péči či podporu při návratu ke sportu.  Ke všem z nich se vybrané příspěvky dostanou již v průběhu ledna.

Informace o dalších společensky odpovědných aktivitách zde.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,3 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.
T-Mobile je členem národní sítě UN Global Compact a její služby byly již potřetí hodnoceny jako nejlepší v Best-in-test UMLAUT (dříve P3).

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz

X