SILVESTR 2020 V SÍTÍ T-MOBILE

  • Datový provoz vzrostl meziročně téměř o polovinu
  • Počet hovorů zůstal na stejné úrovni jako v roce 2019 – přes 22 milionů
  • Textovky dále klesají – zákazníci jich odeslali 11,5 milionu

Praha, 1. ledna 2021 – Silvestrovský provoz v síti T-Mobile potvrdil trendy z uplynulých let. Zatímco objem přenesených dat roste, počet hovorů se drží na stabilní úrovni, množství SMS ale dále klesá.  Zákazníci uskutečnili v síti T-Mobile 22 111 933 hovorů, poslali 11 512 994 SMS a 311 080 MMS. Datový provoz se zvýšil oproti Silvestru 2019 o 47 % na téměř 1 756 TB a nejsilnější byl mezi devátou a desátou hodinou večerní. Nejvíce jsme si volali a posílali SMS už tradičně v první čtvrthodině nového roku. 

Počet hovorů se ve srovnání s předchozím rokem téměř nezměnil (-0,93 %) a zůstal nad 22 miliony. Ovšem v prvních 15 minutách roku 2021 vrostl hlasový provoz téměř o čtvrtinu a dosáhl bezmála 1,5 milionu hovorů.

Objem silvestrovských a novoročních SMS, stejně jako v předchozím roce, meziročně poklesl, a to o více než dva miliony z celkových 13,7 na 11,5 milionu. Nejčastěji jsme si přáli do nového roku v první čtvrthodině po půlnoci, kdy sítí T-Mobile prošlo přes jeden milion SMS. Počet MMS se snížil o necelých 5 % z 327 tisíc na 311 tisíc. Multimediální zprávy nejvíc svištěly éterem v čase 00:15 až 00:30.

I poslední den uplynulého roku potvrdil trend neustále rostoucí obliby mobilního internetu. Celkový objem přenesených dat meziročně vzrostl o 47 % na 1 756 TB. Provoz převyšoval čísla z roku 2019 po celý den, nejvytíženější byla hodina mezi 21:15 a 22:15. V roce 2019 to bylo naopak po páté hodině odpoledne.


 
O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, má téměř 6,2 milionu mobilních zákazníků. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení či partnerská řešení nejen pro firmy, ale i instituce a individuální zákazníky. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře) a www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti). 

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz