Silvestr u T-Mobile: 20 149 686 hovorů, 32% nárůst datového provozu

  • Na Silvestr vzrostla spotřeba dat téměř o 32 %
  • Lidé uskutečnili o 7,4 % méně hovorů
  • Z mobilních zařízení odesláno 5 836 797 SMS

Novoroční přání si lidé stejně jako na Štědrý den stále častěji sdělují online. Potvrzují to údaje společnosti T-Mobile, která i v rámci silvestrovských oslav letos zaznamenala opět nižší počet hovorů než v roce předchozím. Oproti tomu datový provoz neustále roste.

Závěr roku naši zákazníci tradičně hojně využívají k možnosti kontaktovat své blízké a popřát jim do nového roku. Silvestr v síti T-Mobile znamenal téměř 32% nárůst datového provozu a vrcholil v čase mezi 21:45 – 22:00.  Provoz opět potvrdil stabilitu naší sítě,“ uvedla Patricie Šedivá, Head of Communication v T-Mobile Czech Republic. Celkový objem přenesených dat vzrostl na 2,430 TB.

Poslední prosincový den, resp. první čtvrthodinu prvního lednového zákazníci také v síti T-Mobile tradičně telefonovali, uskutečnilo se 20 149 868 hovorů, ve srovnání s předchozím rokem šlo o pokles o 7,4 %. V první čtvrt hodině nového roku pak pokles činil o 1,2 %.

Tradiční pokles zaznamenaly i odeslané SMS – 5 836 797 znamená meziroční pokles o 18,5 %. V podobném trendu se drží i multimediální zprávy, kterých bylo odesláno o 19 % méně než v roce předchozím, tedy 143 630.

Ze zahraničních návštěvníků sít T-Mobile na Silvestra mimo Ukrajiny využili nejvíce uživatelé z Německa, Rakouska, Francie, Slovenska a Nizozemí.

V silvestrovské televizní zábavě nejvíce bodovaly pořady Silvestrovské televizní noviny (Nova HD), Pocta Karlu Gottovi (ČT 1 HD) a Princezna ze mlejna (ČT 1 HD). První zmíněný pořad usadil diváky k obrazovkám v čase 19:30 a vidělo ho úctyhodných 32 % všech zákazníků, kteří si na Silvestra pustili televizi od T-Mobile. 


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz