Silvestr v síti T-Mobile: 21 769 748 tisíc hovorů a 7 157 852 SMS, 5% nárůst datového provozu

  • Meziroční 5% nárůst spotřebovaných dat
  • O 11 % méně odeslaných SMS a o 14 % méně odeslaných MMS z mobilů
  • O 1,55 % méně telefonních hovorů během silvestrovské noci

 

Během silvestrovských oslav konce roku uskutečnili zákazníci T-Mobile celkem 21 769 748 telefonních hovorů. Počet odeslaných SMS klesl o 11 %, nárůst však zaznamenal datový provoz, který se zvýšil o 5 % na 1,845 TB a potvrdil tak rostoucí oblibu mobilních datových služeb.

Silvestr s sebou pravidelně přináší výrazný nárůst telefonních hovorů. Letos však v první čtvrthodině nového roku zákazníci uskutečnili 1 243 282 hovorů, což je o 16.4 % hovorů méně než ve stejné době v roce předchozím. V první hodině nového roku to bylo o 4.2 % méně – tedy 2 562 769 hovorů.

Klasické SMS postupně nahrazují zprávy zasílané přes online aplikace, a konec roku tento trend potvrdil. Lidé letos z mobilů zaslali 7 157 852 textových zpráv, což je v meziročním srovnání o 11 % méně. V první čtvrthodině roku to bylo 274 556, což je o 20.5 % méně ve srovnání s rokem předchozím a v rámci první hodiny roku 2022 to bylo 810 402 SMS, což znamená pokles o 14 %. Propad zaznamenaly i multimediální zprávy, jichž bylo z mobilů odesláno 177 650, nejvíce pak v čase 23:45 - 00:45, přesto o 8.4 % méně.

Datový provoz během posledních hodin loňského roku byl nejsilnější byl mezi 21:00 - 22:00, přičemž oproti loňskému roku v tomto čase znamenal pokles o 1.4 %. Celkový objem přenesených dat meziročně vzrostl o 5 % na 1,845 TB a potvrdil trend rostoucí spotřeby mobilních dat. T-Mobile během silvestrovské noci nezaznamenal i přes obří nápor žádné významnější výpadky a potvrdil tak stabilitu své sítě.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz