Společnosti Telekom a Microsoft spojily síly za účelem podpory inovací v oblasti cloudových služeb v Evropě

Praha, 28. května 2019 - Společnost Deutsche Telekom rozšiřuje nabídku cloudových služeb i pro země střední a východní Evropy. Ve spolupráci se společností Microsoft bude v devíti zemích tohoto regionu – od Polska po Řecko – poskytovat vysoce standardizované cloudové služby pro veřejnou cloudovou platformu Microsoft Azure a služby Dynamics 365 a Office 365. Jde o další krok v rámci strategického partnerství, které obě společnosti oznámily v loňském roce.

Cílem Telekomu je poskytovat cloudové služby pro urychlení digitální transformace v regionu. Automatizované služby umožní přechod na cloud během několika minut a v porovnání s tzv. on-premise řešeními, kdy jsou aplikace instalovány na firemních serverech, ušetří zákazníkům 30 – 50 % provozních nákladů na IT.

„Nabídka cloudových služeb společnosti Microsoft pomáhá firmám k efektivnějšímu provozu a rozvoji jejich podnikání. Ve spojení s našimi novými standardizovanými službami umožníme zákazníkům mnohem snáze a rychleji využívat potenciál takových služeb,“ vysvětluje Peter Škodný, ředitel CX a transformace T-Mobile a Slovak Telekom.

Experti v oblasti cloudových služeb tak budou nabízet vysoce standardizované služby založené na Office 365, Microsoft Azure a Dynamics 365 s podporou poskytovanou společností Microsoft. Tyto rovněž zahrnují posouzení stávajícího stavu IT, migraci na cloudové služby a řízené služby. Deutsche Telekom doplní produkty společnosti Microsoft svými bezpečnostními balíčky.

„V dnešní dynamické době hrají moderní technologie a inovace zásadní význam prakticky ve všech oblastech byznysu. Firmy, které včas vystihnou správný okamžik, získají konkurenční výhodu. I proto vítáme rozhodnutí Deutsche Telekomu investovat do progresivních cloudových technologií a strategického partnerství s Microsoftem jako krok, který může výrazně pomoci zvýšit konkurenceschopnost zákazníků na českém a slovenském trhu,“ doplňuje Rudolf Urbánek, generální ředitel Microsoftu Česká republika a Slovensko.

Cloudové služby jsou nyní dostupné v Polsku, České republice, Slovensku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Severní Makedonii, Černé Hoře a Řecku. Společnost Telekom zajišťuje plošnou dostupnost zdrojů dle potřeb, a to kombinací služeb poskytovaných u zákazníka i vzdáleně.

Deutsche Telekom nyní disponuje stovkami specialistů a expertů na cloudovou transformaci, kteří mají certifikaci od společnosti Microsoft. Tyto pracovníky posílí stovky dalších expertů v devíti, výše uvedených zemích. Na základě rozsáhlých zkušeností s provozováním více než 60 000 cloudových systémů pro firemní zákazníky po celém světě Deutsche Telekom nyní přizpůsobí cloudová řešení společnosti Microsoft požadavkům klientů z regionu střední a východní Evropy. Firemní zákazníci mohou těžit z hlavního předmětu podnikání společnosti Deutsche Telekom a díky tomu využívat špičkové cloudové i telekomunikační služby od jednoho poskytovatele.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz