ŠTĚDRÝ DEN 2020 V SÍTI T-MOBILE - ČESKO SE ROZDATOVALO

  • Datový provoz meziročně vzrostl o 35 % na 1 435 TB
  • Počet hovorů vzrostl o 5 % na 16,7 milionu
  • Počet SMS se snížil o 13 % na 16,6 milionu

25. prosince 2020, Praha - Během 24. prosince 2020 uskutečnili lidé v síti T-Mobile 16 675 522 hovorů, poslali 16 623 369 SMS a 547 397 MMS. Datový provoz se oproti loňskému Štědrému dnu razantně zvýšil o 35 % na 1 434 756 GB. Zatímco hovory a textové zprávy lidé využívali během dne, nejsilnější datový provoz zavládl až po večerní nadílce a pohádce a kulminoval po desáté hodině večerní.

Počet hovorů byl tradičně výrazně nižší než během běžného všedního dne, ve srovnání s loňským rokem nicméně znatelně narostl. Celkově Češi v síti T-Mobile uskutečnili téměř 16,7 milionu hovorů, což je o téměř 5 % více než v roce 2019. Nejrušnější čtvrthodinou byl úsek 10:15 – 10:30, kdy lidé uskutečnili téměř půl milionu hovorů.

Oproti tomu objem štědrodenních zpráv - zvláště pak multimediálních - byl mnohem vyšší než ve všední den (16,6 milionu SMS a necelých 550 000 MMS). Je ovšem patrné, že obliba klasických textových zpráv klesá: počet SMS se meziročně snížil téměř o 13 %, zatímco počet MMS byl nižší o necelé jedno procento. Nejvíce textovek bylo odesláno mezi 10:00 – 10:15 (téměř 421 000), nejrušnější MMS čtvrthodina nastala před obědem kolem půl dvanácté.

Naopak datový provoz opět meziročně podstatně vzrostl, a to o dalších 35 % na 1 435 TB. Lidé data využívali intenzivněji než ve všední den už od osmé ranní. Nejvyšší datový provoz nastal od desáté večerní hodiny.

Podrobnosti o průběhu vánočního provozu najdete v přiložených grafech:


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz