T-Mobile podpořil charitativní sbírky a na pomoc lidem v nouzi putuje 2 001 200 korun

V tradiční interní sbírce Pomáhejme příběhům se vybralo 1 001 200 korun, které pomohou 20 rodinám z bezprostředního okolí zaměstnanců operátora. Další milion T-Mobile daroval do Tříkrálové sbírky, kterou každoročně pořádá Charita Česká republika pro lidi v těžké životní situaci.

Předvánoční čas je už jedenáct let v T-Mobile spojen se sbírkou Pomáhejme příběhům. Ta podporuje blízké zaměstnanců, kteří se nejčastěji vinou tragické události, nemoci nebo úrazu ocitli v těžké životní situaci. Zatím poslední ročník vynesl 1 001 200 korun, které si mezi sebe rozdělí 20 příběhů. Polovinu částky darovali pracovníci, druhou přidal T-Mobile.

Znovu se podařilo vybrat celou částku, o kterou nominované příběhy žádaly. Finance pomohou například rodině se dvěma malými dětmi, která přišla při tragické dopravní nehodě o tatínka, nebo rodině malého chlapce, který se zotavuje z fatálních popálenin. Ze sbírky bude zakoupen také přídavný motor k invalidnímu vozíku pro mladou maminku a speciální ortézy pro chlapečka po vážné operaci.    

Naši zaměstnanci do projektu hlásí své rodinné příslušníky, přátele a známé, kterým chtějí finančně pomoci. Peníze se vybírají prostřednictvím speciální aplikace a T-Mobile všechny dary zdvojnásobuje,“ říká Martin Orgoník, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti T-Mobile, a dodává: „Vánoce jsou u nás každoročně spjaté s touto sbírkou a také vánočními stromky pomoci, kdy naši zaměstnanci plní přání osamělým seniorům a dětem ze znevýhodněného prostředí. Letos tak kromě více než vybraného milionu ve sbírce zařídili přesně 222 krásných vánočních dárků.“

Zaměstnanecká sbírka a stromky pomoci nebyly jedinými dobročinnými počiny na přelomu roku. T-Mobile milionem korun podpořil i největší charitativní sbírkovou akci, Tříkrálovou sbírku, pořádanou Charitou Česká republika. Do Tříkrálové sbírky je možné přispívat zejména v ulicích po celé republice, kde od 1. do 14. ledna bylo možné potkat tisíce koledníků. Stále ještě zůstává možnost přispět do online kasičky na www.trikralovasbirka.cz nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30 (60 NEBO 90 NEBO 190) na číslo 87 777. Finanční dar lze také poukázat na sbírkový účet.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkou v ČR a letos proběhla už po čtyřiadvacáté. V loňském roce byl dosažen zatím nejvyšší výtěžek sbírky, kdy bylo jejím prostřednictvím shromážděno přes 165 milionů korun pro lidi v nouzi. T-Mobile podporuje Charitu Česká republika i v dalších projektech a v letošním roce společně oslaví 20 let spolupráce. 

Velmi si vážíme letitého partnerství a podpory od společnosti T-Mobile. Letošní dar a výtěžek celé Tříkrálové sbírky pomůže například financovat provoz Občanské poradny v Nepomuku, nákup polohovacích pomůcek na přesun imobilních klientů domova se zvláštním režimem v Rajhradě nebo pořízení svozového auta pro přepravu lidí s mentálním a kombinovaným postižením ze stacionáře ve Žďáru nad Sázavou,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz