T-MOBILE PŘEDSTAVUJE SD-WAN SERVICES V PARTNERSTVÍ S VERSA NETWORKS

  • T-Mobile začal dodávat ve spolupráci se společností Versa Networks služby softwarově řízené datové sítě
  • SD-WAN Services přináší firemním zákazníkům jednoduché a bezpečné řešení pro správu sítí
  • Firmy ocení jak méně starostí se správou sítě, tak snížení nákladů
  • Bezpečnost, jednoduchost nastavení, flexibilita a komfort pro uživatele představují hlavní výhody SD-WAN řešení

Praha, 2. listopadu 2020 - T-Mobile uvádí ve spolupráci se společností Versa Networks na trh nové řešení SD-WAN Services. Celoevropské strategické partnerství s Versa Networks oznámila skupina Deutsche Telekom počátkem září 2020. Vyvinuté řešení je nyní k dispozici zákazníkům operátora T-Mobile v České republice.

Služby inteligentní datové sítě firmám zefektivní správu sítí a pomohou výrazně optimalizovat náklady na infrastrukturu.Hlavními výhodami T-Mobile SD-WAN Services jsou zvýšení bezpečnosti, flexibilita nastavení, jednoduchá konfigurace, snadné ovládání a komfort pro jejich uživatele.

Řešení SD-WAN Services představuje služby inteligentních datových sítí pro naše firemní zákazníky. Díky SD-WAN Services mohou získat kvalitnější správu složitých podnikových sítí, lepší přehled v rámci sítě a optimalizovat náklady na provoz sítě,říká Luboš Lukasík, ředitel prodeje korporátním zákazníkům a státní správě, a dodává: „Služby softwarově řízených datových sítí jsme vyvinuli společně s Versa Network v rámci skupiny Deutsche Telekom. V T-Mobile jsme připraveni zákazníkům pomoci zvládnout náročné výzvy dnešního IT prostředí a podpořit je v digitalizaci. Díky COVIDu se digitální transformace jednoduše řečeno stala.Firmy tak čelí nečekaným důsledkům anovým výzvám, včetně připojení většiny zaměstnanců při práci z domova. To klade na výkon datové sítě i její obsluhu mimořádné nároky. SD-WAN Services zajistí jak zabezpečení, tak stabilitu a kapacitu podnikových sítí při připojování k firemním i veřejným aplikacím.“

Platforma Versa Secure SD-WAN, na které stojí T-Mobile řešení, používá pro směrování digitálního provozu namísto klasických routerů specializovaný řídící software, který si zákazník může spravovat sám. Podniky tak mohou optimalizovat využití šířky přenosového pásma ve prospěch kritických aplikací, nastavit správné směrování dat uvnitř i vně firemní sítě, navýšit výkon preferovaných aplikací díky lepší prioritizaci, a snížit ztrátovost datových paketů. Integrované bezpečnostní, monitorovací a analytické funkce poskytnou zákazníkům detailní přehled o datovém provozu. V případě přechodu jejich zaměstnanců na home office pomůže SD-WAN řešení s prioritizací obrazové a hlasové komunikace tak, aby firemní videohovory přes MS Teams či jinou technologii proběhly bez výpadků a ve vysoké kvalitě spojení.

Přechod na SD-WAN sítě představuje pro naše zákazníky další evoluční krok směrem k sítím nové generace (např. 5G či 5G Campus sítě). T-Mobile disponuje odborníky, kteří jsou zákazníkovi schopni toto řešení představit, naimplementovat, nakonfigurovat i následně provozovat, a to vše formou služby bez nutnosti počáteční investice. Umíme zákazníkům nabídnout i tzv. Proof-of-Concept – možnost vyzkoušet si tuto technologii nezávisle na stávajícím řešení předtím, než se rozhodne k její implementaci.

SD-WAN řešení není určeno jen velkým zákazníkům, jeho výhodu ocení i ti, kteří nedisponují robustní firemní sítí. Přináší mimo jiné i možnost využít stávající záložní linky jako druhé nezávislé datové připojení, přes které zákazník může začít směrovat méně prioritní datové toky, anebo je poslat přímo do Internetu. Tímto krokem tak optimalizuje zatížení celofiremní datové sítě.

Vedle technologie Versa Networks umíme nabídnout i řešení dalších našich technologických partnerů. Finální řešení vždy navrhujeme podle konkrétních přání a potřeb zákazníka,“ uvedl Martin Buša, ředitel jednotky ICT služeb a řešení.

Podrobnosti o SD-WAN Services jsou k dispozici na webové stránce ZDE.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz