Telekom Innovation Contest 2015: zahájeno!

Telekom Innovation Contest znovu pátrá po zajímavých inovacích po celém světě. Prostřednictvím stránky www.telekom-innovation-contest.com mohou soutěžící přihlašovat své projekty do 15. října 2015 ve třech kategoriích. Soutěž představuje unikátní příležitost zúčastnit se exkluzivní přehlídky Innovation Expo v Budapešti, kde se start-upy setkají se zástupci Deutsche Telekomu. Uchazeči mohou své projekty přihlašovat až do 15. října, účastnit se mohou začínající firmy i jednotlivci z celého světa. V souladu s aktuálními záměry Deutsche Telekomu by měla přihlášená řešení pokrýt jednu u následujících kategorií: Analytika chytrých dat (Smart Data Analytics), Budoucnost komunikací (Future Communication) či Průmysl 4.0/Internet věcí (Industry 4.0/IOT). Vzhledem k tomu, že Deutsche Telekom hledá již hotová řešení, musí týmy předložit alespoň funkční prototyp.

Divoká karta pro start-up shopboostr
Letošní kolo soutěže bylo zahájeno v sobotu 5. září akcí Startup Night, největší akcí berlínské startupové scény, v reprezentativních prostorách Telekomu. Heinrich Arnold, Senior Vice President Innovation & Laboratories Deutsche Telekomu a Global Head of Telekom Innovation Laboratories, oficiálně otevřel soutěž a udělil jednu divokou kartu, jejíž držitel získává přímý vstup na Innovation Expo v Budapešti. Odborná porota vybrala shopboostr z Berlína; kartu za start-up převzal ředitel a spoluzakladatel Dimitri Haußmann. Řešení, jež shopboostr vytváří, zvyšuje míru konverze u e-shopů pomocí analýzy velkých dat a algoritmů chování, a umožňuje vytváření individuálních produktových a nákupních incentiv.

Innovation Expo Budapest – „You create. We connect“
Poprvé mají uchazeči možnost zúčastnit se unikátní akce pouze pro zvané, která se uskuteční v Budapešti 12. listopadu 2015. Expo bude příležitostí k setkání začínajících firem s korporátním světem DT. Týmy se mohou setkat se zástupci obchodních a investičních jednotek DT i představiteli národních společností. „Pro Deutsche Telekom jsou start-upy důležitým zdrojem impulzů, proto v této oblasti stále hledáme nové partnery. Všichni jsme velmi zvědaví, s jakými chytrými mozky se na Expu v Budapešti setkáme,“ říká dr. Heinrich Arnold.

Telekom Innovation Contest 2015
Soutěž vznikla v roce 2013 spoluprací Telekom Innovation Laboratories v Berlíně, T-Mobile Poland
a Magyar Telekom. V loňském roce soutěž podpořily také inkubátory DT: hub:raumy v Berlíně, Krakově a Tel Avivu, stejně jako Kitchen Budapest a UQBATE, program pro zaměstnance DT. Spolupracovaly také pobočky DT v dalších evropských zemích.

Obrazový materiál a informace najdete na: www.telekom-innovation-contest.com.


Deutsche Telekom AG
Corporate Communications

Georg von Wagner
Press Spokesperson
Tel.: +49 (0) 30-835382310
E-mail: georg.vonwagner@telekom.de

Další informace o soutěži naleznete také tady: www.telekom.com/medien; www.telekom.com/fotos; www.twitter.com/deutschetelekom; www.facebook.com/deutschetelekom; www.telekom.com/blog; www.youtube.com/deutschetelekom

O Deutsche Telekomu
Deutsche Telekom je jednou z předních integrovaných telekomunikačních společností na světě, s více než 151 miliony mobilních zákazníků, 30 miliony pevných linek a více než 17 miliony vysokorychlostních linek (k 31. 12. 2014). Skupina poskytuje pevné linky, mobilní komunikace, internetové a IPTV produkty a služby pro koncové zákazníky a ICT řešení pro firemní klienty. Deutsche Telekom působí v 50 zemích a má cca 228 000 zaměstnanců. Skupina dosáhla tržeb ve výši 62,7 miliard EUR – z toho více než 60 % mimo Německo.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz