Vánoční svátky u T-Mobile: Vyšší spotřeba dat, méně hovorů

  • Češi přes Vánoce využívali hlavně data
  • Klesl počet hovorů o 6,5 %
  • Počet SMS se snížil o 20 %

 

Letošní Vánoce potvrdily, že Češi fandí především datování. Spotřeba dat v síti T-Mobile se zvýšila o 215 942 GB, což je ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku 15% růst. Spolu s tím klesl objem hovorů i odeslaných SMS. Komunikace s blízkými se tak stále víc přesouvá do online prostoru.

 

Během Štědrého dne uskutečnili Češi v síti T-Mobile 15 604 805 hovorů a odeslali 10 715 934 textových zpráv. Nejvíce hovorů proběhlo v čase od 10.00 do 11.00, kdy zákazníci uskutečnili 1 887 249 hovorů. Ve srovnání s předchozím rokem klesl počet hovorů o 6,4 %. 

 

Virtuální přesun Čechů do online prostoru dokládá i menší počet odeslaných SMS zpráv, který na Štědrý den v meziročním srovnání poklesl o 21 %. Klesá i množství odeslaných multimediálních zpráv, kterých letos bylo 300 954, což je o 18 % méně než loni v tomto období. Nejvíc SMS bylo odesláno v čase 10.00-11.00 hod., u MMS pak byla nejrušnější hodinou 12.45 – 13.45.

 

Datový provoz zaznamenal na Štědrý den nárůst, v meziročním srovnání o 15 % na 1 651 TB. Lidé využívali data už v časných ranních hodinách a špička pak nastala večer okolo 21.15 hod. Nižší počet hovorů i SMS spolu s rostoucím objemem využitých dat tak potvrdil, že Češi dávají v komunikaci s nejbližšími stále častěji přednost messengerům a chatovacím aplikacím.

 

 


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz