Zaměstnanecká sbírka vynesla 1 009 900 Kč

  • Dvacet příběhů si rozdělí 1 009 900 Kč
  • Do 6. ročníku se zapojilo bezmála 450 zaměstnanců
  • T-Mobile všechny příspěvky svých pracovníků zdvojnásobil
  • „Pomáhejme příběhům“ zvítězilo v Cenách Fóra dárců

 

Praha, 10. ledna 2019 – Předvánoční čas je v T-Mobile už tradičně spjat se sbírkou Pomáhejme příběhům. Ta podporuje blízké zaměstnanců, kteří se nejčastěji vinou nemoci nebo úrazu ocitli v těžké životní situaci. Operátor sbírku pořádal už pošesté a dvacet příběhů si mezi sebe rozdělí částku 1 009 900 Kč. Polovinu mezi sebou vybrali pracovníci, druhou přidal T-Mobile.

Zaměstnanci do projektu hlásí své rodinné příslušníky, přátele a známé, kterým chtějí finančně pomoci. Příběhy registrují do speciální sbírkové aplikace, jejímž prostřednictvím se následně i vybírají peníze. T-Mobile všechny příspěvky svých pracovníků zdvojnásobuje. Do posledního ročníku se zapojilo bezmála 450 lidí a průměrně přispívali čtyřem příběhům. Ty všechny dosáhly na cílovou částku, o kterou žádaly.

„Máme radost, že sbírka každý rok motivuje naše zaměstnance k dobročinnosti. Zájem o ni stále roste, o čemž svědčí i fakt, že prostor pro dvacet příběhů se letos zaplnil v řádu hodin. Na vybrání potřebných peněz pak stačily necelé dva týdny. Na sbírku dobře reagují nejen naši zaměstnanci, ale také odborná veřejnost a další firmy, které se jí nechávají inspirovat,“ říká Martina Kemrová, senior manažerka korporátní komunikace T-Mobile a doplňuje: “Projekt Pomáhejme příběhům zvítězil v kategorii Zaměstnanecká sbírka posledního ročníku Cen Fóra dárců, čehož si opravdu velmi vážíme.“

Více než milion korun si mezi sebe rozdělí děti i dospělí. Nejčastěji se finance použijí na rehabilitační pobyty a zdravotní pomůcky. Projekt plní ale i několik snů – například vybaví chráněné bydlení pro mentálně postiženého muže, nebo pošle čtrnáctiletého skauta, jehož maminka je po vážném úraze v tíživé finanční situaci, na tzv. Jamboree do USA (setkání více než 50 tisíc skautů ze 170 zemí světa). Sbírka pomůže také nevidomému Lukášovi zastavit spirálu mikropůjček, do které se dostal vinou finanční neznalosti.

Další informace o společenské odpovědnosti T-Mobile najdete zde.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.
T-Mobile je členem národní sítě UN Global Compact a její služby byly již potřetí hodnoceny jako nejlepší v Best-in-test umlaut (dříve P3).

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz