T-Mobile obhájil u Ookla prvenství za nejlepší a nejrychlejší mobilní síť i pokrytí

Společnost T-Mobile znovu získala prvenství v nezávislém testu společnosti Ookla® za nejlepší mobilní pokrytí a nejrychlejší mobilní síť v ČR. Ocenění vychází z více než 154 milionů měření pokrytí a 185 tisíců testů rychlostí mobilních sítí prostřednictvím aplikace Speedtest po celé republice v období prvního a druhého čtvrtletí letošního roku.  

T-Mobile obhájil své prvenství mezi českými mobilními operátory a potvrdil tak stabilní vysokou úroveň poskytovaných služeb. Prestižní ocenění Ookla Speedtest Awards™ získal již podruhé jak za nejlepší mobilní pokrytí, tak i za nejrychlejší mobilní síť. Vzhledem k úspěchu v obou kategoriích si navíc operátor odnáší i celkové ocenění Ookla Speedtest Awards™ za nejlepší mobilní síť v České republice. 

Hodnocení kvality pokrytí mobilní sítě vychází z více než 154 milionů měření dostupnosti T-Mobile mobilní sítě na více než 297 tisících místech po celém území České republiky. Síť T-Mobile získala celkové Coverage Score™ s hodnotou 668 bodů a první místo mezi českými operátory.  

I přes ekonomicky náročné období naše investice do rozvoje sítí neklesají. Neustále nejen budujeme a modernizujeme naši síť, ale zvětšujeme její kapacitu a taky investujeme do dalšího rozšíření spektra. Všechny naše kroky směrují k jednotnému cíli – nabídnout zákazníkům perfektní, spolehlivou a co nejrychlejší službu špičkové kvality. Těší nás, že kvalitu naší sítě potvrzují i nezávislá měření,“ komentuje další ocenění Vladan Peković, ředitel technologií a IT společností T-Mobile a Slovak Telekom. 

Hodnocení za nejrychlejší mobilní síť staví na analýze více než 185 tisíc měření rychlosti stahování a odesílání dat v mobilních sítích, která provedli uživatelé mobilní aplikace Speedtest® od společnosti Ookla® na více než 42 tisících unikátních mobilních zařízeních po celém území České republiky ve 1. pololetí roku 2023.

Na základě hloubkové analýzy spotřebitelských testů v rámci Speedtestu byl T-Mobile oceněn za nejrychlejší mobilní sítí, nejlepší mobilní síť z hlediska pokrytí a nejlepší mobilní sítí v České republice v rámci ocenění Ookla Speedtest Awards," řekl Stephen Bye, prezident a generální ředitel společnosti Ookla, divize společnosti Ziff Davis. Tato ocenění jsou udělována operátorům mobilních sítí, kteří prokazují výjimečnou rychlost a výkon ve srovnání s ostatními významnými mobilními sítěmi na trhu za 1. až 2. čtvrtletí roku 2023. Těší nás, že můžeme ocenit společnost T-Mobile za tento úspěch, který je výsledkem jejího neochvějného soustředění na poskytování špičkových síťových služeb svým zákazníkům."

V rámci všech českých operátorů byla zjištěna střední hodnota (medián) rychlosti stahování dat (downloadu) 48,74 Mb/s, odesílání dat (uploadu) 15,10 Mb/s a doby odezvy (latence) 23 milisekund. V síti T-Mobilu byl zjištěn medián downloadu 66,77 Mb/s, uploadu 19,40 Mb/s a latence 23 milisekund. T-Mobile získal celkové Speed Score™ 71,23 bodů a odnáší si ocenění za nejrychlejší mobilní síť v České republice.  


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz