LYŽE, KOLA, BĚH A 225.000 LIDÍ. T-MOBILE PODPOŘÍ NEJPOPULÁRNĚJŠÍ SPORTOVNÍ AKCE. CHCE VYTVOŘIT PROTIVÁHU ONLINE ŽIVOTA U POČÍTAČE.

  • T-Mobile se stává partnerem Jizerské 50, celé SkiTour a cyklistických sérií Kolo pro život a Česká Enduro série. Pokračuje také T-Mobile Olympijský běh
  • Společné zážitky, sdílené emoce a sport venku jako podpora zdraví a imunity a protiváha času strávenému online
  • Populárních akcí se letos zúčastnilo 125.000 závodníků a dalších 100 tisíc diváků

Praha, 14. prosince 2020 - T-Mobile v příštím roce sponzorsky podpoří celoroční sérii sportovních aktivit, které lidem pomáhají nastavit rovnováhu mezi online a offline životem a které podpoří jejich zdraví a imunitu. Společně s T-Mobile se tak nejdříve rozjede Jizerská 50 a další závody v běžeckém lyžování v rámci série SkiTour. Na jaře přijdou na řadu cyklistické závody Kola pro život a Česká Enduro Série. Jako protiváhu času stráveném doma u počítače tak lidé budou mít možnost sportovat venku, fandit a především společně se svými blízkými sdílet nové zážitky a emoce.

Běžkařských závodů SkiTour se letos účastnilo téměř 15 tisíc závodníků a trať sledovalo dalších 30 tisíc diváků. Cyklistické série navštívilo sto tisíc lidí, z toho 70 tisíc diváků. Téměř 80 tisíc běžců na více než 80 místech republiky vyrazilo společně na trasu Olympijského běhu.

„Stáváme se partnerem podniků, které přináší všem sportovním nadšencům i jejich rodinám a blízkým aktivní způsob odpočinku a zábavu, podporují zdravý životní styl a především spojují lidi. Letos jsme vystaveni nebývalému stresu, strávili jsme rok připojeni vzdáleně a naše děti v intenzivní společnosti displejů a obrazovek. Chceme připomínat nejen příznivcům naší značky, že výhody digitálního světa je potřeba využívat uvážlivě a žít i mimo svět onlinu,“ říká Ladislav Báča, ředitel marketingové komunikace společnosti T-Mobile Česká republika, a dodává: „Těším se, až se budeme potkávat při cyklistických, běžkařských i běžeckých příležitostech po celé republice a srdečně zvu všechny za novými sportovními zážitky, ať máme společně co sdílet“.

T-Mobile se během sportovních akcí zaměří zejména na přípravu atraktivního programu pro závodníky i jejich doprovod. Zpestření, hezké zážitky i zajímavé benefity tak budou čekat na všechny, kdo na závody dorazí.

Jako první odstartuje již 8. ledna 2021 největší český seriál v běhu na lyžích, SkiTour. Jedinečná Jizerská 50, která je kromě SkiTour součástí i mezinárodních seriálů Worldloppet a Ski Classics, pak odstartuje v Bedřichově v polovině února. Účastníkům i pořadatelům bude pomáhat volně dostupná mobilní aplikace, se kterou budou mít po ruce všechny důležité informace, například o počasí, jakou zvolit mázu, kde nejlépe zaparkovat, startovní listinu, doprovodný program nebo výsledky závodu. T-Mobile také na Jizerské magistrále připraví 17 km dlouhou celoroční značenou trasu. „Je vidět, že běžecké lyžování se stává v Česku čím dál více populární. Nové partnerství vnímáme jako příležitost každého sportovce uniknout ze světa komunikačních technologií do přírody za sportem.”, říká Petr Lešek za organizační tým 54. ČEZ Jizerské 50 a seriálu ČEZ SkiTour.

S jarním táním lidé ukládají běžky na příští zimu a usedají na kolo. Také kvůli vynikající atmosféře se T-Mobile rozhodl podpořit v dalším rozvoji závody Česká Enduro Série a rovněž největší cyklistický seriál patnácti závodů pro širokou veřejnost Kolo pro život, kterého se letos účastnilo skoro 100 tisíc lidí, z nichž 24 tisíc vyjelo na trať. Za organizační tým Petr Čech Sport potvrdil společné cíle ředitel komunikace Tomáš Pravenec. „Je pro nás obrovskou ctí, že společnost T-Mobile můžeme přivítat mezi partnery projektu. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších společností na českém trhu a pevně věřím, že společně dokážeme Kolo pro život posunout opět na další kvalitativní úroveň.“

T-Mobile se bude soustředit zejména na přípravu doprovodných aktivit pro rodiny s dětmi - Adventure park, zónu s pumptrackovou dráhou, profesionálními instruktory a koly k zapůjčení. Návštěvníci závodů České Enduro Série ocení důraz na doprovodné aktivity pro bikery i nové technologie, které budou pomáhat závodníkům.

Již tradiční sportovní příležitostí na čerstvém vzduchu je oblíbené běžecké setkání pro celé rodiny a všechny generace, T-Mobile Olympijský běh. Ten se letos uskutečnil již po šesté na 83 různých místech po České republice. Výčet možností aktivního odpočinku s účastí T-Mobilu uzavírá Český florbal, jehož je společnost hlavním partnerem a v jehož rámci uspořádala již tři ročníky venkovního florbalového turnaje pro veřejnost Street Floorball League.

Stačí si tedy opatřit kolo, běžky nebo boty, ve kterých se dá sportovat. Zkrátka každý se může po celý rok aktivně zapojit, zlepšovat si kondici, povzbuzovat ostatní v jejich úsilí, sdílet dobrou náladu, ale především občas vypnout a uniknout z online světa vstříc zážitkům.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz