Nejlepší a nejrychlejší mobilní síť v ČR. T-Mobile opět obhájil své prvenství v testu Ookla

25. ledna 2024

T-Mobile obhájil své prvenství v nezávislém testu společnosti Ookla a znovu tak získal ocenění za nejlepší mobilní pokrytí a nejlepší a nejrychlejší mobilní síť v ČR. Ocenění bylo uděleno na základě více než 169 milionů měření pokrytí a 230 tisíců testů rychlosti mobilních sítí, která proběhla prostřednictvím aplikace Speedtest v třetím a čtvrtém čtvrtletí roku 2023 po celé republice.

 Prestižní ocenění Ookla® Speedtest Awards™ získal mobilní operátor již potřetí a znovu tak potvrdil vysokou úroveň poskytovaných služeb. Uspěl jak v kategorii nejlepšího mobilního pokrytí, tak i jako nejrychlejší mobilní síť, a díky tomu získal i celkové ocenění jako nejlepší mobilní síť v České republice.

 „Neustále se snažíme naši síť vylepšovat a investujeme do jejího rozvoje, abychom mohli zákazníkům nadále nabízet vysokou úroveň služeb. Ocenění je tak pro nás zároveň velkým závazkem v nastavené úrovni pokračovat i nadále,“ dodává Vladan Peković, ředitel technologií a IT, interim CEO společností T-Mobile a Slovak Telekom.

 Hodnocení mobilního pokrytí vychází z celkového počtu více než 169 milionů měření, která proběhla na celém území České republiky v druhé polovině roku 2023. T-Mobile získal celkové Coverage ScoreÔ 723 a obsadil tak mezi českými operátory první příčku.

 V testu rychlosti mobilní sítě bylo analyzováno přes 230 tisíc měření rychlosti stahování a odesílání dat v mobilní síti, která v druhém pololetí roku 2023 provedli uživatelé mobilní aplikace Speedtest® od společnosti Ookla® na více než 54 tisících unikátních mobilních zařízeních po celém území České republiky.

 "Po provedení hloubkové analýzy testů provedených na podnět spotřebitelů pomocí Speedtestu byl T-Mobile vyhlášen nejrychlejší mobilní sítí v České republice v rámci ocenění Speedtest Awards společnosti Ookla," uvedl Stephen Bye, prezident a generální ředitel společnosti Ookla, divize společnosti Ziff Davis. "Toto prestižní ocenění je udělováno operátorům mobilních sítí, kteří prokázali výjimečnou rychlost a výkon ve srovnání s ostatními významnými mobilními sítěmi na trhu za 3. až 4. čtvrtletí 2023. Jsme nadšeni, že můžeme ocenit společnost T-Mobile Czech Republic za dosažení tohoto úspěchu, jež je výsledkem jejího vytrvalého zaměření poskytnout svým zákazníkům vynikající připojení."

 Celkové výsledky měření u všech českých operátorů ukázaly střední hodnotu (medián) rychlosti stahování dat 55,31 Mb/s, odesílání dat 16,19 Mb/s a doby odezvy 23 milisekund. V síti T-Mobilu byl zjištěn medián downloadu 69,95 Mb/S, uploadu 19,14 Mb/s a latence 24 ms. T-Mobile získal celkové Speed ScoreÔ 73,67 a odnáší si tak prvenství jako nejrychlejší mobilní síť v České republice.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz