O MILIÓNOVOU VÝHRU SE V DESÁTÉM ROČNÍKU PODNIKATELSKÉ SOUTĚŽE T-MOBILE ROZJEZDY UCHÁZÍ 406 SOUTĚŽÍCÍCH

  • Nejvíce přihlášek tradičně z Prahy a jižní Moravy, letos překvapil Ústecký kraj
  • Třetina přihlášek z oblasti technologií, pětina z oblasti odpovědného byznysu
  • Výherci si rozdělí odměny v hodnotě přibližně 3,5 milionu korun
  • Bezplatné semináře pro začínající podnikatele od 24. března

Praha, 10. března 2020 – O více než miliónovou výhru ve formě peněz a služeb potřebných pro začátky podnikání se v jubilejním desátém ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy uchází 406 začínajících podnikatelů. Jako každý rok pochází největší část nápadů z hlavního města, kde bude soutěžit 118 projektů, dále z jižní Moravy (57) a středních Čech (44). Mezi dalšími kraji pak překvapil Ústecký kraj, odkud letos pochází 25 přihlášek. Soutěžící, polovina z nich ve věku mezi 25 a 34 lety, chtějí podnikat v IT, vzdělávání a aktivitách a produktech pro volný čas. Během března a dubna rozhodnou odborné poroty o těch nejlepších projektech v regionálních kolech. Jména celostátních vítězů se dozvíme 4. června.

 Třetina (29 %) projektů je z oblasti IT, jde zejména o software nebo aplikace IoT. Druhý nejčastější obor je vzdělávání a aktivity a produkty pro volný čas. Před porotu půjde celých 21 procent nápadů z oblasti udržitelného podnikání, například aquaponické farmy, ekologické květinářství či půjčovna hraček. „Máme opět několik firem nabízejících skleněná brčka, CNG autopark, řada projektů je zaměřena na upcycling, zejména využití starého oblečení,“ poodkrývá podnikatelské záměry Eva Karasová, CSR manažerka společnosti T-Mobile. „Každý rok se ale objeví nějaký výrazný trend. Letos je to hned deset různých řešení hledání zatoulaných psů a koček, obojků, aplikací. V jednom případě jde dokonce o seznamku pro pejsky,“ dodává.

Na konci března začne soutěž objíždět regiony. Poroty složené z odborníků, úspěšných podnikatelů a investorů, jako jsou například Margareta Křížová nebo Martin Korman, hledají nejen neotřelé nápady, ale i úspěšnou realizaci podnikatelského záměru. Na seminářích, které proběhnou mezi 24. březnem a 24. dubnem (seznam s daty a městy k dispozici zde), mají zároveň stovky začínajících podnikatelů možnost získat poradenství v oblasti financí nebo marketingu. Semináře jsou zdarma otevřené všem zájemcům o podnikání. Stačí se přihlásit na webu www.rozjezdy.cz.

V soutěži si až 42 regionálních vítězů rozdělí odměny v hodnotě zhruba 3,5 milionu korun. Zahrnují finance na rozjezd, balíčky služeb a věcných cen potřebných pro podnikání. Z regionálních vítězů pak vzejdou čtyři celostátní vítězové, kteří obdrží cenu poroty, za nejlepší technologické řešení, veřejnosti a za odpovědné podnikání. Letos na absolutního vítěze čekají ceny v celkové hodnotě zhruba 1,2 milionu Kč. Vítěz ceny poroty kromě finančního daru T-Mobile ve výši 150 tisíc Kč získá reklamní a PR kampaň v souhrnné hodnotě 315 tisíc Kč, podnikatelské, právní i účetní poradenství a věcné ceny od partnerů programu.

Novinkou jubilejního desátého ročníku je Cena za nejlepší technologické řešení, jeho účelnost, úroveň a kvalita technologického řešení. Partnerem letošního ročníku T-Mobile Rozjezdů je i Xopero Software poskytující řešení pro firemní zákazníky v oblasti zálohování dat. T-Mobile ze své nabídky firemních aplikací T-Cloud věnuje celostátním vítězům cen poroty, veřejnosti, odpovědného podnikání a za nejlepší technologické řešení roční předplatné automatického šifrovaného zálohování dat do zabezpečeného cloudu Xopero s úložným prostorem 2000 GB, 3 licence kancelářského balíku Office 365 Business Premium, 5 licencí antivirového systému Kaspersky Small Office Security a 5 licencí snadného zálohování telefonů PhoneCopy s úložným prostorem 100 GB) v celkové hodnotě téměř 350 000 korun. Pro výherce 1. – 3. místa v regionálním kole soutěže, ucházející se o cenu za nejlepší technologické řešení, je připravena i speciální cena ve výši 23 217 korun z nabídky firemních aplikací T-Cloud: roční předplatné automatického šifrovaného zálohování dat do zabezpečeného cloudu Xopero s úložným prostorem 500 GB. 

Nově se letos bude udělovat i Cena za odpovědné podnikání. Ten nejodpovědnější z regionálních projektů si odnese finanční odměnu 100 tisíc Kč a telekomunikační balíček. Výsledky budou vyhlášeny 4. června 2020.

 O soutěži

T-Mobile Rozjezdy jsou dlouhodobým programem na podporu začínajících podnikatelů. Nabízejí bezplatné regionální semináře v oblastech týkajících se začátku podnikání, druhou částí projektu je soutěž o nejlepší podnikatelský nápad a plán. Do soutěže se mohou hlásit ti, kteří ještě nepodnikají, nebo jsou k podnikání s daným nápadem registrováni kratší dobu než 12 měsíců. V každém kraji budou vybráni tři vítězové, kteří získají finanční odměnu, podporu expertů na různé aspekty podnikání, balíčky služeb a věcné ceny. O celostátním vítězi rozhoduje porota. Cena za nejlepší technologické řešení a Cena za odpovědné podnikání jsou novinkami letošního ročníku. Kromě toho může veřejnost rozhodnout o vítězi Ceny veřejnosti prostřednictvím on-line hlasování. Česká manažerská asociace uděluje Zvláštní cenu pro mladé talenty. Bezplatné regionální semináře otevřené široké veřejnosti se konají v březnu a dubnu v pěti městech: Plzni, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci a Praze.

Partnery letošního ročníku T-Mobile Rozjezdů jsou AZ Legal, Connect Economic Group, Česká manažerská asociace, Expertia, Samsung,Seznam.cz, Slevomat a Xopero Software. Odbornými partnery jsou Proboston a AC&C Public Relations a regionálními DEPO 2015, Fakulta sociálně ekonomická UJEP, Inovační centrum Ústeckého kraje, Jihočeský vědeckotechnický park, Jihomoravské inovační centrum, Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji, Lipo.ink, P-PINK, Středočeské inovační centrum a Technologické centrum Hradec Králové.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz