SILVESTR 2020 V SÍTÍ T-MOBILE

  • Datový provoz vzrostl meziročně téměř o polovinu
  • Počet hovorů zůstal na stejné úrovni jako v roce 2019 – přes 22 milionů
  • Textovky dále klesají – zákazníci jich odeslali 11,5 milionu

Praha, 1. ledna 2021 – Silvestrovský provoz v síti T-Mobile potvrdil trendy z uplynulých let. Zatímco objem přenesených dat roste, počet hovorů se drží na stabilní úrovni, množství SMS ale dále klesá.  Zákazníci uskutečnili v síti T-Mobile 22 111 933 hovorů, poslali 11 512 994 SMS a 311 080 MMS. Datový provoz se zvýšil oproti Silvestru 2019 o 47 % na téměř 1 756 TB a nejsilnější byl mezi devátou a desátou hodinou večerní. Nejvíce jsme si volali a posílali SMS už tradičně v první čtvrthodině nového roku. 

Počet hovorů se ve srovnání s předchozím rokem téměř nezměnil (-0,93 %) a zůstal nad 22 miliony. Ovšem v prvních 15 minutách roku 2021 vrostl hlasový provoz téměř o čtvrtinu a dosáhl bezmála 1,5 milionu hovorů.

Objem silvestrovských a novoročních SMS, stejně jako v předchozím roce, meziročně poklesl, a to o více než dva miliony z celkových 13,7 na 11,5 milionu. Nejčastěji jsme si přáli do nového roku v první čtvrthodině po půlnoci, kdy sítí T-Mobile prošlo přes jeden milion SMS. Počet MMS se snížil o necelých 5 % z 327 tisíc na 311 tisíc. Multimediální zprávy nejvíc svištěly éterem v čase 00:15 až 00:30.

I poslední den uplynulého roku potvrdil trend neustále rostoucí obliby mobilního internetu. Celkový objem přenesených dat meziročně vzrostl o 47 % na 1 756 TB. Provoz převyšoval čísla z roku 2019 po celý den, nejvytíženější byla hodina mezi 21:15 a 22:15. V roce 2019 to bylo naopak po páté hodině odpoledne.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz