Společnosti Telekom a Microsoft spojily síly za účelem podpory inovací v oblasti cloudových služeb v Evropě

Praha, 28. května 2019 - Společnost Deutsche Telekom rozšiřuje nabídku cloudových služeb i pro země střední a východní Evropy. Ve spolupráci se společností Microsoft bude v devíti zemích tohoto regionu – od Polska po Řecko – poskytovat vysoce standardizované cloudové služby pro veřejnou cloudovou platformu Microsoft Azure a služby Dynamics 365 a Office 365. Jde o další krok v rámci strategického partnerství, které obě společnosti oznámily v loňském roce.

Cílem Telekomu je poskytovat cloudové služby pro urychlení digitální transformace v regionu. Automatizované služby umožní přechod na cloud během několika minut a v porovnání s tzv. on-premise řešeními, kdy jsou aplikace instalovány na firemních serverech, ušetří zákazníkům 30 – 50 % provozních nákladů na IT.

„Nabídka cloudových služeb společnosti Microsoft pomáhá firmám k efektivnějšímu provozu a rozvoji jejich podnikání. Ve spojení s našimi novými standardizovanými službami umožníme zákazníkům mnohem snáze a rychleji využívat potenciál takových služeb,“ vysvětluje Peter Škodný, ředitel CX a transformace T-Mobile a Slovak Telekom.

Experti v oblasti cloudových služeb tak budou nabízet vysoce standardizované služby založené na Office 365, Microsoft Azure a Dynamics 365 s podporou poskytovanou společností Microsoft. Tyto rovněž zahrnují posouzení stávajícího stavu IT, migraci na cloudové služby a řízené služby. Deutsche Telekom doplní produkty společnosti Microsoft svými bezpečnostními balíčky.

„V dnešní dynamické době hrají moderní technologie a inovace zásadní význam prakticky ve všech oblastech byznysu. Firmy, které včas vystihnou správný okamžik, získají konkurenční výhodu. I proto vítáme rozhodnutí Deutsche Telekomu investovat do progresivních cloudových technologií a strategického partnerství s Microsoftem jako krok, který může výrazně pomoci zvýšit konkurenceschopnost zákazníků na českém a slovenském trhu,“ doplňuje Rudolf Urbánek, generální ředitel Microsoftu Česká republika a Slovensko.

Cloudové služby jsou nyní dostupné v Polsku, České republice, Slovensku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Severní Makedonii, Černé Hoře a Řecku. Společnost Telekom zajišťuje plošnou dostupnost zdrojů dle potřeb, a to kombinací služeb poskytovaných u zákazníka i vzdáleně.

Deutsche Telekom nyní disponuje stovkami specialistů a expertů na cloudovou transformaci, kteří mají certifikaci od společnosti Microsoft. Tyto pracovníky posílí stovky dalších expertů v devíti, výše uvedených zemích. Na základě rozsáhlých zkušeností s provozováním více než 60 000 cloudových systémů pro firemní zákazníky po celém světě Deutsche Telekom nyní přizpůsobí cloudová řešení společnosti Microsoft požadavkům klientů z regionu střední a východní Evropy. Firemní zákazníci mohou těžit z hlavního předmětu podnikání společnosti Deutsche Telekom a díky tomu využívat špičkové cloudové i telekomunikační služby od jednoho poskytovatele.


 
O společnosti

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,3 milionu zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu, provozuje již více než 1 042 5G vysílačů a svou sítí páté generace pokrývá 21 % obyvatel ČR. Jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka také budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.

Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.

T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou z priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. Kromě naplňování konkrétních cílů v rámci iniciativy Green Deal se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje i na zmírnění digitální propasti a mentální wellbeing a podporu společensky zodpovědných aktivit. Vůči společnosti jako celku pak přijal auditovatelný závazek, že do konce roku 2024 budou mít jeho CSR aktivity přímý dopad na 555 200 jedinců. Společnost cíleně podporuje neziskové organizace i jednotlivce, pomáhá při mimořádných událostech a její zaměstnanci se pravidelně zapojují do řady dobrovolnických aktivit po celé ČR.
T-Mobile je členem národní sítě UN Global Compact a její služby byly již potřetí hodnoceny jako nejlepší v Best-in-test UMLAUT (dříve P3).

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz

X