Statistiky služby Chytré auto: 81 % mužů, stáří vozu přes 6 let

  • Nejčastěji se jezdí mezi 15-16 hodinou
  • Notifikaci o konkrétním typu poruchy dostalo 53 % vozů
  • Z Prahy je 50 % uživatelů
  • Akční cena 1 449 Kč prodloužena do 31. 3. 2017

T-Mobile přináší ve spolupráci s kanadskou společností Mojio zajímavá provozní čísla Chytrého auta. Statistiky z tohoto řešení, které pořídili z 81 % muži ve věku přes 40 let, ukazují, že průměrné stáří vozidla s instalovaným zařízením je 6 let a 8 měsíců. Nejvíce exponovaným časem pro jízdu je 15-16 hodina, přičemž průměrná jízda trvá 42 minut. Celkem 53 % vozů nahlásilo některou z poruch. Při letošních extrémně zimních teplotách se není čemu divit, mezi vygenerovanými poruchami tak nechybí vybité baterie nebo například i kabel překousaný od myši.

„Nezahálíme a intenzivně pracujeme na dalším vývoji, bezpečnost a komfort uživatelů je naší prioritou. Zákazníky v budoucnosti čekají zajímavá vylepšení, aplikace Motion dozná změn na přelomu února/března. Už nyní ale máme novinky: existují další dvě aplikace – eParkomat, která pomůže s parkováním, a IFTTT propojující Chytré auto s chytrou domácností,“ vysvětluje Otakar Mráz, manažer kategorie a produktů T-Mobile, který projekt Chytrých aut v T-Mobile od samého začátku vedl. 

Velmi zajímavá promo cena zařízení 1 449 Kč se smlouvou na 2 roky byla prodloužena do 31. 3. 2017. Běžná cena od dubna bude 2 599 Kč, v předplacené sadě s provozem na rok přijde řešení na 3 499 Kč. V aktivacích převažují velká města, 50 % uživatelů je z Prahy. 

Ze zpětné vazby od zákazníků obecně vyplývá, že vnímají zařízení jako posílení své vlastní bezpečnosti i bezpečnosti svého vozu. Mezi raritami se objevila také informace uživatele, který díky aplikaci doložil policii informaci o tom, že v konkrétní čas nemohl spáchat údajný přestupek, protože byl se svým vozem na cestě v jiném koutu republiky. 

Uživatele a další potenciální zájemce jistě potěší, že některé pojišťovny nabízejí individuální slevu na havarijní pojištění za nadstandardní zabezpečení vozu, mají-li toto zařízení instalované ve svém voze. Patří mezi ně mimo jiné i Kooperativa a Generali. 

Více informací zde: www.t-mobile.cz/chytre-auto.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz