T-MOBILE BRZY OTEVŘE NEJMODERNĚJŠÍ NEUTRÁLNÍ DATOVÉ CENTRUM

Neutrální datové centrum nabídne rozlohu až 3000 m2 pro zákaznickou IT infrastrukturu

Otevření je naplánováno na první polovinu roku 2018; zaznamenány první poptávky služeb

Půjde o nejmodernější a nejvyspělejší T-Mobile datové centrum

Společnost T-Mobile vychází vstříc velkému zájmu zákazníků a na začátek roku 2018 připravuje otevření zatím nejmodernějšího nezávislého datového centra v České republice s názvem „DC7“. Dnes proběhlo slavnostní položení základního kamene DC7. „Poptávka po službách datových center i pronájmu výpočetního výkonu rychle roste. Naše stávající kapacity se zaplňují a současně vidíme i rostoucí nároky zákazníků. Proto stavíme nové datové centrum, abychom dokázali uspokojit budoucí poptávku nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Nové DC7 tak bude patřit na českém trhu k tomu nejlepšímu, co může zákazník v oblasti datových center získat, věřím, že na dlouhou dobu,“ komentuje Petr Jeřábek, ředitel B2B marketingu T-Mobile.

DC7 se staví v Praze 10 na pozemku o rozloze 25 tisíc metrů čtverečních. Celková plocha datového centra bude přes 9 tisíc metrů čtverečních, přičemž datové sály pro IT infrastrukturu budou mít plochu až 3 tisíc metrů čtverečních. Datové centrum je navržené tak, aby odpovídalo požadavkům dle standardů TIER 3 (ANSI/TIA-942). Zároveň se bude jednat o tzv. neutrální datové centrum (Carrier-Neutral DC), tedy s možností konektivity nezávislé na svém provozovateli. „Princip výstavby je modulární a zohledňuje i tzv. zónování, kdy celý objekt je rozdělen do 3 zón: administrativní, technologické a IT zákaznických sálů. Jednotlivé zónování přispívá ke zvýšení celkové fyzické, ale i technologické bezpečnosti, jelikož jednotlivé zóny jsou zpřístupněné pouze osobám s příslušnou zodpovědností. To například znamená, že veškera IT infrastruktura klientů je fyzicky oddělená od podpůrné technologie datových center, jako jsou klimatizace, zhášecí systémy, UPS, a další technologie,“ popisuje infrastrukturu DC7 Robert Vávra, ředitel provozu sítí a IT T-Mobile.

DC7 nabídne špičkové technologie a výrazně efektivnější provoz, což se pozitivně promítne do celkových nákladů klientů, kteří ho budou využívat. Již nyní, přestože DC7 zatím existuje jen v podobě finálního projektu a vizualizací, T-Mobile jedná o smlouvách s několika významnými klienty. „A proč DC7? Kromě toho, že jde o naše sedmé datové centrum v Praze, administrativní část budovy má tvar sedmičky. Ale to je opravdu jen perlička. Doufáme, že číslo sedm není poslední a byť je tady laťka hodně vysoko, osmička, někdy v budoucnu, bude ještě lepší,“ dodává Jeřábek.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz