T-Mobile bude nově zařízení k pevným službám pronajímat

Ceny pronájmů modemů pro Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky od 30 Kč / měsíc
V případě T-Mobile SAT TV set-top boxů od 50 Kč / měsíc
Operátor garantuje zdarma servis, výměnu při poruše či změnu zařízení při přechodu na jinou technologii

T-Mobile od 26. července 2018 spouští nový model poskytování zařízení pro vybrané pevné služby. Zákazníci si budou nově zařízení pronajímat, dosud bylo možné příslušné zařízení pouze zakoupit jednorázově nebo pořídit na splátky. Změna přináší zákazníkům řadu benefitů včetně finanční úspory.

Zákazníci budou mít u služeb pevného internetu na výběr ze základního modemu (pronájem 30 Kč / měsíc) a prémiové varianty (pronájem 50 Kč / měsíc) s tím, že u některých technologií připojení může být na výběr jen jedna z variant. Doposud buď zákazník zaplatil celou cenu zařízení najednou, nebo po dobu dvou let hradil splátku 100 Kč. V případě satelitní televize jsou ceny 50 Kč / měsíc za standardní set-top box bez harddisku, respektive 70 Kč / měsíc za prémiové zařízení s harddiskem.

Nový model poskytování hardware přináší zákazníkům řadu výhod. Zařízení zůstává po celou dobu pronájmu majetkem operátora a zákazník získává zdarma servis či výměnu po celou dobu trvání služby. Nemusí se tedy obávat, že za 2 roky a 1 den dojde k závadě na zařízení a bude muset kupovat nové (např. cena modemu Huawei B2338-168 pro PIV je 6 299 Kč). Navíc v případě změny technologie poskytované služby (např. zákazník přejde z PIZ na PIV) nemusí kupovat nové zařízení ani doplácet splátky za původní modem jako by v případě nákupu. Operátor jej naopak snadno a rychle vymění za jiné vhodné, bez dalších nákladů pro zákazníka

„Nový model poskytování hardware k fixním službám je pro zákazníky srozumitelnější, ekonomicky výhodnější a také jednodušší, protože kompletní starost o zařízení přebíráme na sebe. Díky tomu že nově půjde o naše zařízení, můžeme jej rychle zákazníkovi vyměnit v případě poruchy nebo změny technologie,“ popisuje Juraj Bóna, ředitel B2C marketingu a řízení produktů T-Mobile. „Vzhledem k nastavené cenové politice věříme, že otevřeme prémiová zařízení většímu počtu zákazníků, kteří tak budou moci využívat služby v ještě vyšší kvalitě.“

Od 26. července 2018 nový model poskytování hardware platí pro služby Pevný internet vzduchem (PIV), Pevný internet do zásuvky (PIZ) a pro T-Mobile SAT TV. Další služby – internetové připojení prostřednictvím DSL, optický internet a IPTV řešení T-Mobile TV – se připojí do konce roku 2018.

Modelový příklad: LTE modem Huawei B525 pro Pevný internet do zásuvky

Standardní cena: 3 451 Kč. Dotovaná cena (se závazkem na 24 měsíců): 2 301 Kč jednorázově, nebo akontace 1 Kč + 23 měsíčních splátek ve výši 100 Kč

Nová cena: 30 Kč / měsíc (zákazník by cenu zařízení přeplatil po 6 letech a 4 měsících, tzn. přibližně o 3 roky později, než je očekávaná technologická životnost zařízení, nemluvě o možnosti poruchy modemu)


 
O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s téměř 6,3 milionu zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě mobilních a pevných telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů). 

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz