T-Mobile hackathon vyhrál tým NOGOL s originální hrou

  • Výherci z Ústeckého kraje získali 50 000 Kč
  • Deset týmů představilo 10 skvělých nápadů
  • Celkem se do T-Mobile hackathonu přihlásilo 52 lidí, z toho 4 ženy
  • Věkový průměr 31 let 

Druhý adventní víkend proběhl v pražském Impact Hubu ve spolupráci se společností Microsoft T-Mobile hackathon zaměřený na vývoj aplikací založených na otevřené platformě Mojio. Do víkendové vývojářské akce se přihlásilo celkem 52 lidí, kteří vytvořili 10 týmů. První tři výherci si rozdělili 100 000 Kč. Hlavní cenu si nakonec odnesli Alex Studnička a Jakub Čížek z Ústeckého kraje v seskupení NOGOL za originální hru. V rámci závěrečných prezentací ukázali svou hru za jízdy přes Skype přímo z auta, čímž přesvědčili i své kolegy a získali i cenu účastníků – basu piv. Druhé místo obsadila skupina DCX, která propojila řešení s chytrým náramkem a třetí místo obsadili CIS, kteří se zamýšleli nad propojením řidičských návyků a možnosti získat půjčku. Bližší informace k aplikacím není v tuto chvíli možné poskytnout z konkurenčních důvodů. 

„Většina nápadů originálně zpracovává téma věnující se analytice dat, uživatelského chování, bezpečnosti a různých tipů v rámci jízdy. Z práce účastníků hackathonu jsme nadšeni a jejich vývoj budeme i nadále sledovat,“ uvedl Otakar Mráz, manažer kategorie a produktů T-Mobile. 

„Velice nás potěšila vysoká úroveň a obrovská profesionalita českých vývojářů. Hackathonů jsme v Severní Americe uskutečnili už celou řadu, přesto i zde jsme našli naprosto originální nápady, které doposud nepadly,“ uvedl Narayan Sainaney, CTO kanadské společnosti Moj.io. 

Mezi 52 přihlášenými byly 4 ženy. Věkový průměr účastníků činil 31 let, přičemž nejstaršímu bylo 53 let, nejmladšímu 18. Majorita vývojářů pocházela ze Středočeského kraje, zejména z Prahy. Mezi domovskými městy ale nechybělo také Brno, Plzeň, Jablonec nad Nisou, Ústí na Labem, Benátky nad Jizerou, Lovosice, Mladá Boleslav, slovenské Smižany, Bratislava či německý Hannover. 

T-Mobile poskytl finanční odměny pro týmy: 1. místo – 50 000 Kč, 2. místo 30 000 Kč, 3. místo 20 000 Kč. Absolutní vítěz získal finanční podporu na vývoj své aplikace. Microsoft, jako technologický partner, poskytl 100 USD poukázky na licence na Microsoft Azurepro každého účastníka akce. Výherci mají příležitost dostat se do fast-tracku programu BizSpark+, kde jsou k dispozici vývojářské nástroje zdarma a kredit do Azure, to vše v hodnotě až 120 000 USD po dobu dvou let.   

Většina ostatních projektů hodlá pokračovat v práci dále i po skončení T-Mobile hackathonu. Na podporu svých projektů získají možnost zapojit se do programu BizSpark, v jehož rámci dostanou po dobu tří let software pro vývojáře, kredit do Azure a technickou a marketingovou podporu od Microsoftu.   

Vývojářům byly v rámci pracovní části k dispozici mentoři a poradci ze společností T-Mobile, Hub:raum v Polsku, Moj.io z Kanady, eParkomat, Microsoft z ČR. V nepracovní části mohli developeři využít například Office masáže nebo virtuální realitu HTC Vive. 

Více informací zde: www.t-mobilehackathon.cz


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz