T-MOBILE OPUSTIL AUKCI KMITOČTŮ 3,7 GHz KVŮLI NEPŘIMĚŘENÉ CENĚ

Společnost T-Mobile odstoupila z aukce kmitočtů v pásmu 3,7 GHz a nepodala dnes ráno další nabídku. Hlavním důvodem je nepřiměřeně vysoká cena nabízeného spektra a podmínky aukce, které by operátora donutily vybudovat síť FWA, kterou už nyní vlastní a provozuje.

Je to poprvé, kdy operátor nevydražil frekvence v aukci. Tento krok však odráží přesvědčení T-Mobile, že „nemusí kupovat vždy a za každou cenu“. Stejně bude postupovat i v budoucnu, pakliže se cena vymkne ekonomické realitě a nebude dávat smysl.

Podmínkou zmiňované aukce pro dražitele je využití frekvenčního spektra pro vybudování sítě na technologii FWA a pokrytí ČR touto sítí v rozsahu 40 procent malých obcí do 5 000 obyvatel, respektive 45 procent středně velkých obcí do 10 000 obyvatel. Společnost T-Mobile však tuto technologii letos spustila na jiných frekvencích, investuje do jejího rozvoje a úspěšně ji nabízí svým zákazníkům jako službu Pevný internet vzduchem s rychlostí připojení až 100 Mb/s.

Druhý prezentovaný záměr organizátora aukce vybudovat ve draženém frekvenčním pásmu sítě 5G nemá oporu v podmínkách aukce, k čemuž už T-Mobile vznášel připomínky v rámci veřejné konzultace. Společnost navrhovala odložení aukce na dobu, kdy budou zafixovány základní parametry sítí 5G a bude jasné, jak přesně aukci nastavit, aby byly podmínky kompatibilní s technologií a využití spektra bylo efektivní.

Společnost T-Mobile nabídne svým zákazníkům sítě 5G v rámci svých stávajících kapacit či případně v rámci budoucích dražených frekvencí, celému procesu však musí předcházet definování standardů a příprava odpovídajícího technologického řešení.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz