T-MOBILE OTEVÍRÁ V ČESKU UNIKÁTNÍ PROSTOR – MAGENTA EXPERIENCE CENTER

  • Na architektonickém řešení se podíleli studenti českých škol
  • Podpora ekologie, udržitelnosti i chytrých řešení
  • Využití virtuální reality a zapojení českých firem

Praha, 2. února 2021 – T-Mobile dnes otevírá Magenta Experience Center – zcela unikátní, inovativní prostor plný inspirace, zábavy a edukace. Na ploše přes 800 metrů čtverečních v nákupním centru Arkády Pankrác nabízí T-Mobile nejen místo na co-working, herní zónu, podcastové studio či představení chytré domácnosti, ale i edukační a konferenční prostory s každodenním programem i možností uspořádat vlastní firemní akce. Jedná se o zcela ojedinělý koncept, který nemá obdoby ani ve skupině Deutsche Telekom, ani v České republice.

Magenta Experience Center rozhodně není prvoplánovou prodejnou. Její výjimečnost potvrzuje i její zrod. První návrhy totiž vznikly v červnu 2020 na třídenním T-Hackathonu, kterého se zúčastnilo 44 studentů v 17 týmech. Autorské studie přinesly celou řadu zajímavých konceptů a hned 11 ideových nápadů T-Mobile využil při samotné realizaci. Vítězné týmy se navíc vydaly do architektonické kanceláře art1st v Budapešti, kde společně s architektky skupiny Deutsche Telekom pracovaly na finálním návrhu.

Provoz Magenta Experince Center klade důraz na ekologii, recyklaci, udržitelnost i podporu mladých tuzemských firem. Díky skvělým nápadům studentů je prostor také plný zeleně. Česká společnost Future Farming se postarala o vybudování aquaponické farmy, o živé zelené stropy a vertikální zahrady pečuje další tuzemská firma – Čarokvěty.

Ještě než se dali do práce stavbaři, bylo potřeba prověřit funkčnost celého prostoru. A jak jinak než ve virtuální realitě. Díky Virtuplexu, největšímu prostoru pro profesionální využití virtuální reality, mohli autoři nejen vyzkoušet všechny detaily, ale představit celý projekt partnerům, kteří se podílejí na vybavení a provozu Magenta Experience Center.

„Stále více se přesouváme do digitálního světa, a to platí i pro nákup mobilních služeb. Žádný operátor v Česku i ve skupině Deutsche Telekom však nemá prostor, kde by nabídl možnost konzultace, poradil a kde by se zákazníci mohli dozvědět něco nového. Kde by prostě nabídl lidskou pomoc, a to je právě Magenta Experience Center,“ říká Michal Dvorský, manažer maloobchodního prodeje společnosti T-Mobile, a dodává: „Věřím, že tento koncept návštěvníky zaujme, protože se opravdu nejedná o prodejnu v ‚novém’ kabátě.“

A na co se mohou tedy návštěvníci těšit, až to protipandemická opatření dovolí? V EasyEdu zóně na ně bude každý den čekat porce vzdělávání, inspirace a zábavy formou přednášek, setkání se zajímavými řečníky, workshopy, vzdělávací kurzy, programy pro děti, poradenství a mnoho dalšího.

Dále Magenta Experince Center nabízí co-workingové prostory s kavárnou – ideálním místem nejen pro pracovní schůzky. Nechybí ani představení chytré domácnosti Magenta Home, chytrých domácích spotřebičů a v co-workingové kuchyni dojde i na kuchařské akce.

Nejrychleji rostoucím žánrem jsou v dnešní době podcasty. Magenta Experience Center proto disponuje plně vybaveným nahrávacím studiem, které lze pro tvorbu podcastů samozřejmě využít. Vyškolený personál rád poskytne rady pro začátečníky.

Velmi oblíbenou částí bude jistě Gaming zóna. Na jednom místě tak návštěvníci najdou herní výbavu od XBOXu, AR technologie, představení T-Mobile televize, VOD služeb jako Netlfix a HBO, prostě svět domácí zábavy od A do Z. Rádi hostům poradíme s výběrem herní techniky, nastavením i ukážeme exkluzivně poslední herní novinky.

Zároveň si mohou návštěvnici vymazlit svůj telefon. V Tuning stage se dozví, jam pracovat s 3D tiskárnou, jak nalepit folii na displej i jaké příslušenství zvolit pro svůj telefon.

 Více informací na www.t-mobile.cz/magenta-experience, na Facebooku nebo Instagramu.  

Fotogalerii najdete ZDE.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz