T-Mobile představuje novou generaci svých 5G telefonů. T Phone 2 a T Phone 2 Pro sází na vysoký výkon i udržitelnost

Praha, 14. 5. 2024

T-Mobile představuje druhou generaci svých mobilních telefonů uvedených pod vlastní značkou T Phone. Nové modely T Phone 2 a T Phone 2 Pro byly opět vyvinuté ve spolupráci se společností Google a nabídnou výbornou uživatelskou zkušenost díky výkonnému procesoru a řadě dalších vylepšení. Oba nové telefony vstoupí na český trh 23. května. Zákazník si telefon může pořídit s tarifem Neomezeně XL s výhodou za 199 Kč a vyšší model za 2 899 Kč s tarifem Neomezeně 3XL s výhodou.

Uživatelský zážitek na prvním místě

Nové modely ukrývají výkonný procesor Snapdragon® 6 Gen 1, který zajišťuje kvalitní uživatelský zážitek při videohovorech, streamování nebo hraní online her. Pohodlnou práci s telefonem usnadňuje 6,6palcový FHD+ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz pro T Phone 2 a 6,8palcový FHD+ AMOLED 120 Hz displej pro T Phone 2 Pro spolu s pamětí 6 GB, resp. 8 GB RAM. Nové fotoaparáty nabídnou vysoké rozlišení 50 Mpx a přední fotoaparát s 8 Mpx a 16 Mpx včetně optické stabilizace obrazu pro model T Phone 2 Pro.

T Phone 2 disponuje interním úložištěm o velikosti 128 GB, model Pro nabídne 256 GB. Oba telefony jsou vybaveny funkcí duální SIM kombinující nano SIM a eSIM. T Phone 2 je dostupný v barvě Arctic Gray, T Phone 2 Pro pak v Azurite Blue.

První generace T Phonu zaznamenala na českém trhu obrovský úspěch a jsme rádi, že nyní můžeme zákazníkům představit novou řadu. Spojuje vysoký výkon a skvělé technické vlastnosti s velmi příznivou cenou, díky které jsou špičkové 5G technologie opět dostupné pro všechny, kteří chtějí být #MeziSvými,“ dodává Maximiliano Bellassai, obchodní ředitel pro rezidentní zákazníky T-Mobile.

Udržitelnost v každém kroku

Nové modely sází nejen na vysoký výkon, ale také na celkovou udržitelnost v rámci výrobního procesu i následného užívání. V nezávislém hodnocení Eco Rating dosáhly telefony skóre 88/100 a 84/100 a oba jsou navíc nabízeny se značkou Green Magenta, kterou T-Mobile a celá skupina Deutsche Telekom označují společensky odpovědné produkty. Telefony byly vyrobeny se sníženou uhlíkovou stopou, lze je snadno recyklovat a jsou balené v materiálech bez použití plastů. Uživatelé pak ocení aktualizace operačního systému Android, pravidelné bezpečnostní měsíční aktualizace po dobu tří let a následně další dva roky updaty na čtvrtletní bázi.  

T Phone 2 a T Phone 2 Pro budou dostupné od 23. května na deseti evropských trzích. Kromě České republiky to bude Černá Hora, Chorvatsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Severní Makedonie a Slovensko. Pod značkou REVVL pak vstoupí i na americký trh.

Ať už naši zákazníci sledují své oblíbené pořady, chatují se svými blízkými nebo sdílejí fotky z dovolené, díky 5G telefonům T Phone 2 a T Phone 2 Pro mohou být neustále ve spojení. Naším cílem je nabízet dostupná kvalitní zařízení, která pomohou tomu, aby co nejvíce lidí v Evropě mělo přístup k digitálním službám,“ doplňuje Dominique Leroy, členka představenstva pro Evropu v Deutsche Telekom. 

T Phone 2 bude dostupný bez tarifní dotace za 4 499 Kč, T Phone 2 Pro pak za 6 699 Kč.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz