T-MOBILE PŘINÁŠÍ SLEDOVÁNÍ TELEVIZE VE 4K KVALITĚ

  • Sport a cestování v T-Mobile TV ve 4K rozlišení
  • Pro sledování obsahu ve 4K kvalitě stačí rychlost připojení 25 Mb/s

Společnost T-Mobile přichází od 24. 5. 2021 s technologickou novinkou přenosu televizního obsahu ve 4K kvalitě. Na sledování svých oblíbených sportovních programů na kanále Eurosport 4K se mohou těšit všichni zákazníci T-Mobile TV s tarifem S a vyšším a na všechny uživatele od tarifu L čeká navíc 4K zážitek s cestovatelskými pořady na Travelxp. Za novou kvalitu přitom ani v jednom případě nebudou platit nic navíc.

Přesto, že se proticovidová opatření začínají pomalu rozvolňovat, na cestování a návštěvy velkých sportovních událostí si budeme muset ještě chvíli počkat. Díky 4K technologii jsme však v T-Mobile TV ode dneška schopni sportovním fanouškům a cestovatelům přinášet zážitky skoro reálné. Věříme, že ve chvíli, kdy začíná prestižní French Open a blíží se letní olympijské hry, bude tato nová možnost sledování vybraných TV programů vítaným rozšířením naší televizní nabídky“, říká Zdeněk Spurný, manažer služeb pro domácnosti společnosti T-Mobile Czech Republic.

Pro sledování výjimečných sportovních a dokumentárních záběrů ve 4K rozlišení přitom postačí přenosová rychlost 25 Mb/s. Pokud by však vlivem připojení většího počtu zařízení rychlost připojení krátkodobě poklesla pod 25 Mb/s, bude obraz vysílán v HD rozlišení.

4K kanály lze nyní sledovat prostřednictvím set-top boxů nebo smart televizorů s aplikací T-Mobile TV GO, důležité však je, aby televizor uměl 4K obsah přehrávat.

4K obsah není dostupný pro přehrání v aplikaci pro mobilní zařízení a ve webovém přehrávači.

Podrobnosti o 4K vysílání, výčet podporovaných zařízení a technické specifikace jsou k dispozici na webové stránce https://www.t-mobile.cz/tv-novinky


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz