T-Mobile spouští nové virtuální datové centrum

  • Virtuální datové centrum nabízí cloudové služby infrastruktury (IaaS) i platformy (PaaS)
  • Služba umožňuje pronájem virtuální infrastruktury spravované přes webové rozhraní
  • Podporovány jsou všechny platební modely a řešení využívá špičkové technologie
  • Dodavatelem je společnost Altron

Praha, 23. května 2016 - Nové virtuální datové centrum (dále VDC) je provozováno na špičkových technologiích v datových centrech T-Mobile a nabízí cloudové služby infrastruktury i vlastní platformy. „V případě nástupu nového virtuálního datového centra se jedná o vznik služby, která logicky zapadá do filozofie T-Mobile jako jedničky v datových centrech a bezpečném zacházení s daty zákazníka,“ říká Martin Záklasník, ředitel marketingu pro firemní segment a MNC T‑Mobile. Nové VDC bude dostupné během léta 2016 pro všechny zákazníky ze segmentu středních a velkých podniků a státní správě.

Zákazníci již nejsou omezeni fyzickou IT infrastrukturou. Tu mohou spolu s aplikacemi virtualizovat a využívat IT zdroje bez nutnosti nákladných investic. V minulosti veškeré nové technologie vyžadovaly kapitálovou investici, čas na nastavení, proškolení a průběžné náklady na údržbu. Nové VDC nabízí radikální změnu implementace a zpoplatnění technologií. Nyní si zákazník může vybrat nejvhodnější způsob zpoplatnění cloudu sám a to zejména díky novým platebním modelům (fixní, alokační, spotřební, kombinovaný).

Veřejný cloud T-Mobile využívá nejmodernější technologie firem Cisco, HP nebo NetApp a virtualizaci zajišťuje prostřednictvím VMware nebo KVM/OpenStack. „Služby poskytujeme na hardwarové platformě, plně administrované IT odborníky společnosti T-Mobile. K dispozici je komplexní škála služeb, vysoké zabezpečení a široké možnosti práce s virtuálními servery a datacentry. Nové funkcionality lze využít i při práci s licencemi.“ dodává Antonín Zajíc, manažer kategorie a produktů T‑Mobile.

Jako technologický dodavatel byla vybrána společnost Altron. „Jsme potěšeni, že jsme spolu s T‑Mobile mohli zúročit naše dlouholeté zkušenosti s vývojem softwaru a řešení pro správu a řízení virtuálního datového centra a cloudu. Je to pro nás ale i závazek, abychom dokázali dlouhodobě udržet a zlepšovat vysokou kvalitu našich služeb,“ komentuje Zbyněk Juřena, ředitel IT divize společnosti Altron. 

O skupině Altron

Skupina Altron působí na českém trhu od roku 1991. Původní portfolio zaměřené na prodej a servis záložních zdrojů a výstavbu datových center bylo v průběhu doby postupně rozšiřováno spolu s expanzí na další evropské i mimoevropské trhy a v současnosti má společnost ucelenou nabídku služeb a řešení v oblasti infrastruktury datových center včetně mobilních DC, mikrodatových center, konzultačních služeb a komplexní správy datových center. Díky více než 2000 instalacím datových center s rozlohou přes 50 000 m2 ve dvaceti zemích světa a profesionálnímu týmu 250 kvalifikovaných a plně certifikovaných profesionálů je Altron, spolehlivým partnerem firemních zákazníků od telekomunikací, přes výrobu a služby až po instituce veřejné správy.

IT divize Altronu poskytuje zákazníkům profesionální ICT řešení a služby jako jsou systémová integrace, cloudová řešení, firemní mobilita, vývoj aplikací na zakázku, implementaci a provoz podnikového softwaru a byznys aplikací.

Altron je také aktivní v rámci společenské odpovědnosti a je držitelem řady standardů a certifikací jako je ISO 14001:2004, ISO 20000: 2005, ISO 27001:2005, ISO 18001:2007 a ISO 9001:2008. Společnost je členem organizací The Green Grid , U. S. Green Building Council a disponuje odborníky s mezinárodními certifikacemi, jako jsou Uptime Institute Accredited Tier Designer a Specialist a DCEP.

Více informací o nabídce služeb a řešení na www.altron.net.


 
O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s více než 6,2 miliony zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě mobilních a pevných telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů). 

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz