T-MOBILE ZRYCHLUJE OPTICKÝ INTERNET A RAZANTNĚ ULEHČÍ ODESÍLÁNÍ DAT

  • Vyšší rychlosti pro všechny tarify internetového připojení
  • Symetrické rychlosti u vybraných tarifů pro download i upload – odesílání dat prudce zrychlí
  • Optické připojení v gigabitové rychlosti jen za 299 korun měsíčně na první rok

Díky nové tarifní řadě Můj optický internet mohou mít od 20. května zákazníci společnosti T-Mobile rychlejší optické připojení. Základní a střední optický tarif navíc zásadně usnadňuje odesílání dat tím, že nastavuje stejnou rychlost pro stahování i odesílání dat.

V případě základního tarifu dochází k pětinásobnému zrychlení pro download a rychlost odsílání dat je teď, díky symetrické rychlosti, až padesátkrát vyšší. Střední tarif nabízí pro stahování a odesílání rychlosti 500 Mb/s a s nejvyšším tarifem zákazníci již stahují data gigabitovou rychlostí, přičemž odesílání se nyní zrychluje pětinásobně oproti původní rychlosti.

Noví uživatelé optického připojení navíc získají kterýkoliv z optických tarifů na prvních 12 měsíců pouze za 299 Kč. Službu optického internetu lze začlenit pod balíček služeb Magenta 1 a tím navýšit slevy na ostatních službách nebo využít výhod Magenta 1 Business. Výhody optického internetu - stabilní a rychlé připojení - jsou k dispozici nejen domácnostem, ale i živnostníkům a podnikatelům pro práci z domova i v provozovnách.

Optická síť přináší nejmodernější prvky připojení k internetu současnosti a v porovnání s běžným metalickým kabelem či Wi-Fi je mnohem stabilnější a několikanásobně rychlejší. Optika si dokáže poradit s více službami najednou. „Zatímco v minulosti byl internet v domácnostech používán hlavně pro stahování dat, v době videokonferencí, distančního vzdělávání a práce z domova zásadním způsobem narostla potřeba rychlého připojení ve směru od uživatele do internetu. T-Mobile proto nyní zásadním způsobem vychází vstříc aktuálním i budoucím potřebám svých zákazníků.“ říká Michal Podlucký, ředitel rezidentního prodeje T-Mobile Czech Republic.

K novým optickým tarifům mohou zákazníci využít nový prémiový modem Sagemcom 5670, s nadstandardními funkcemi a vybavením. Modem nabízí lepší pokrytí Wi-Fi a dokáže poskytnout více uživatelům a zařízením vyšší rychlosti najednou. Přístup k optické síti pak lze snadno spravovat a řídit prostřednictvím aplikace Můj T-Mobile. Zákazníci tak získají v kombinaci s novou optickou nabídkou službu nejrychlejšího internetového připojení na nejvyšší úrovni.

T-Mobile si dál upevňuje roli tuzemské jedničky ve výstavbě optických sítí. V prvním čtvrtletí 2021 společnost pokryla optikou dalších 10 535 domácností, přičemž nejvíce nových přípojek přibylo v Praze a v Ústí nad Labem. Celkem již vybudoval nebo aktualizoval na nejnovější technologii FTTH optické sítě pro téměř 150 tisíc domácností a dalších 60 tisíc domácností pokrývá sítěmi, které odkoupil.

Česká republika patří mezi země s nejkomplexnějším pokrytím mobilními sítěmi, jejichž kvalita se řadí k těm nejlepším na celém světě. Naopak rozšíření optických sítí, které jsou nezbytné pro digitalizaci Česka a skutečnou gigabitovou společnost, je zatím nedostatečné. „Chceme našim zákazníkům přinášet nejlepší služby a doručovat výbornou zákaznickou zkušenost. Aby byla Česká republika skutečně propojenou zemí, potřebuje mnohem lepší optickou infrastrukturu. Ta je kritická pro zajištění konkurenceschopnosti země v digitální éře a nezbytná pro vznik skutečně gigabitové společnosti,“ říká José Perdomo Lorenzo, generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom.

Aktuální nabídka optického internetu je k dispozici na stránce www.t-mobile.cz/optika a přehledně ji znázorňuje následující tabulka:

Nabídka tarifů Můj optický internet pro nové zákazníky

Tarif Můj optický internet Rychlost Standardní cena měsíčního poplatku Cena měsíčního poplatku na první rok
S 250 / 250 Mb/s 399 Kč 299 Kč
M 500 / 500 Mb/s 499 Kč 299 Kč
L 1000 / 500 Mb/s 599 Kč 299 Kč

Od 13. měsíce lze na měsíční paušál čerpat slevu až 25 % v rámci Magenta 1. Uvedené ceny jsou s DPH

 


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz