VE SBÍRCE POMÁHEJME PŘÍBĚHŮM SE VYBRALO 1 002 600 KČ

  • Dvacet příběhů si rozdělí 1 002 600 korun
  • Do 7. ročníku sbírky se zapojilo 460 zaměstnanců
  • T-Mobile všechny příspěvky pracovníků zdvojnásobil

Praha, 6. ledna 2020 - Adventní čas je v T-Mobile již sedm let spjat se sbírkou Pomáhejme příběhům. Ta podporuje blízké zaměstnanců, kteří se nejčastěji vinou nemoci nebo úrazu ocitli v těžké životní situaci. Zatím poslední ročník podpoří dvacet příběhů částkou 1 002 600 Kč. Polovinu mezi sebou vybrali pracovníci, druhou přidal T-Mobile.

Zaměstnanci do projektu hlásí své rodinné příslušníky, přátele a známé, kterým chtějí finančně pomoci. Příběhy registrují do speciální sbírkové aplikace, jejímž prostřednictvím se následně i vybírají peníze. T-Mobile všechny příspěvky svých pracovníků zdvojnásobuje. Do sedmého ročníku se zapojilo 460 lidí, průměrně přispívali na čtyři příběhy souhrnnou částkou přesahující jeden tisíc korun. Všechny zaregistrované příběhy dosáhly na sumu, o kterou žádaly.

„Máme radost, že naši zaměstnanci přijali sbírku za svou a motivuje je k předvánoční dobročinnosti. Její popularita je pro nás i závazkem. Vždy netrpělivě sledujeme, zda se podaří vybrat celou cílovou částku,“ říká Martina Kemrová, manažerka externí komunikace a veřejných záležitostí. „Těší nás, že si sbírky všímá i odborná veřejnost. Vloni zvítězila v kategorii Zaměstnanecká sbírka Cen Fóra dárců a ostatní firmy se jí už pravidelně nechávají inspirovat,“ dodává Martina Kemrová.

Více než milion korun si mezi sebe rozdělí děti i dospělí. Nejčastěji se finance použijí na rehabilitační pobyty a zdravotní pomůcky. Projekt podpoří například i maminku a její tři děti, které byly vystaveny domácímu násilí a dostaly se do azylového domu. Příběh zvedl ve společnosti velkou vlnu solidarity a zaměstnanci pomohli rodině zařídit čerstvě nabytý státní byt i nad rámec sbírky.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz