VE VÁNOČNÍ SBÍRCE T-MOBILE SE VYBRAL MILION KORUN

  • Dvacet příběhů si rozdělí částku 1 005 700 korun
  • Polovinu darovali zaměstnanci, druhou přidal T-Mobile
  • Cílová suma se vybrala za necelé dva týdny a zapojilo se 400 pracovníků

Praha, 5. ledna 2021 – T-Mobile pravidelně od roku 2013 pořádá v předvánočním čase sbírku Pomáhejme příběhům. Ta podporuje blízké zaměstnanců, kteří se nejčastěji vinou tragické události, nemoci nebo úrazu ocitli v těžké životní situaci. Zatím poslední ročník vynesl 1 005 700 korun, které si mezi sebe rozdělí 20 příběhů. Polovinu částky darovali pracovníci, druhou přidal T-Mobile. Znovu se podařilo vybrat celou částku, o kterou nominované příběhy žádaly. Finance pomohou například mladé rodině, jež přišla při nehodě o tatínka, nebo nevidomé mamince samoživitelce, která onemocněla rakovinou.

Zaměstnanci do projektu hlásí své rodinné příslušníky, přátele a známé, kterým chtějí finančně pomoci. Příběhy registrují do speciální sbírkové aplikace, jejímž prostřednictvím se následně i vybírají peníze. T-Mobile všechny dary zdvojnásobuje. Do osmého ročníku se zapojilo bezmála 400 zaměstnanců a k vybrání cílové částky stačily necelé dva týdny.

„Rok 2020 byl pro všechny z nás nesmírně těžký a náročný. T-Mobile se spolu se svými zaměstnanci snažil pomáhat průběžně během celého roku, na mnoha místech. Mám velkou radost, že i na jeho sklonku nebyli naši lidé lhostejní k tomu, co se děje okolo nich, a příběhy přihlásili a do sbírky přispěli,“ říká Petr Jonák, ředitel korporátních a vnějších záležitostí T-Mobile.

Více než milion korun si mezi sebe rozdělí 20 příběhů. Pomoc poputuje hned k několika dětem, které se potýkají s důsledky vážných úrazů, k mladému muži, který onemocněl amyotrofickou laterální sklerózou, nebo k mamince dvou malých dětí, jež se zotavuje po cévní mozkové příhodě.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz