Tiskové centrum
Tiskové centrum
21. května 2007

Dohled nad nemovitostí je již opravdu pro každého

Produkt NetRex + Internet 4G je k dispozici už za 750 Kč bez DPH měsíčně.
  • Produkt NetRex + Internet 4G je k dispozici už za 750 Kč bez DPH měsíčně
  • Try and Buy - V případě nespokojenosti Teconet vrátí peníze zpět

Praha 21. května 2007 - Prakticky každý vlastník nemovitosti zvažuje, jak ji ochránit před případným neoprávněným vniknutím. Do větších objektů se montují složité a drahé dohledové systémy, které potřebují vlastní infrastrukturu. T-Mobile a Teconet přicházejí na trh s novým systémem NetRex, který je dostupný majitelům bytů, domů, chat i chalup. Systém navíc kombinuje výhody Internetu 4G (mobilní internet) a pevného připojení.

Služba NetRex přináší novou úroveň bezpečnosti do každodenního života soukromých uživatelů a malých firem. Aby byl systém kompletní a provozuschopný, stačí uživateli pouze tři věci: připojení k internetu (např. Internet 4G od T-Mobile), kamera a služba NetRex od společnosti Teconet. O pohybu, který zaznamenává kamera, je uživatel okamžitě informován prostřednictvím SMS nebo e-mailem a samozřejmě uloženou videonahrávkou, jež je vždy k dispozici na centrálních serverech. K ní, stejně jako k živému obrazu, se uživatel dostane přes mobilní telefon, PDA nebo počítač. NetRex je tak pro uživatele jeho třetím okem, kterým vidí kdykoliv a odkudkoliv vše, na čem mu záleží.

Donedávna se ceny takovýchto řešení pohybovaly v desetitisícových částkách a jejich instalace a správa byly poměrně složité, takže je využívaly především velké společnosti. Samotná kamerové zařízení NetRex stojí od 7 499 Kč bez DPH a kombinace Internet 4 G s měsíčním poplatkem za provoz kamerové služby činí jen 750 Kč bez DPH. "Při takové ceně už se zařízení vyplatí nejen provozovatelům čerpacích stanic a parkovišť, ale i vlastníkům domů a bytů, kteří tak budou mít svůj majetek díky mobilnímu připojení a kameře stále na očích," říká David Capoušek, ředitel společnosti Teconet.

Podle policejních statistik bylo loni nahlášeno 53 503 případů majetkové kriminality, přičemž se objasnilo 10 673 z nich. Řešení NetRex však výrazně zvyšuje šanci na dopadení pachatele trestného činu.

"Snažíme se nabízet ta nejlepší řešení v oblasti mobilní komunikace a jsme rádi, když naši síť využívají firmy jako je Teconet, které přinášejí další inovativní služby s přidanou hodnotou," uvádí Pavel Dolejš, ředitel prodeje nehlasových služeb a služeb s přidanou hodnotou společnosti T-Mobile a dodává: "Možnosti využití mobilních komunikací se neustále rozšiřují, což právě tato partnerská řešení jasně dokazují."

Kamerový systém je prozatím v prodeji přes servisní partnery a e-shop www.netrex.cz. Zákazníci mají možnost si službu vyzkoušet a pokud by s ní nebyli spokojeni, společnost Teconet garantuje vrácení peněz. Více informací naleznete na www.teconet.cz.

O společnosti Teconet
Teconet s. r. o. vytváří moderní širokopásmové služby a přináší zákazníkům nové způsoby zajištění jejich bezpečnosti. Teconet sídlí v Praze a tvoří jej zkušení profesionálové z oboru internetových a telekomunikačních služeb. Hlavním produktem společnosti Teconet je NetRex. Teconet je soukromá společnost založená v roce 1998. Informace o společnosti Teconet je možno nalézt na internetové adrese www.teconet.cz.

Kontakt pro média:
David Capoušek
Ředitel Teconet s.r.o.
E-mail: david.capousek@teconet.cz
Tel: +420 777 294 983

Zdeněk Maršál
ASPEN.PR
E-mail: zdenek.marsal@aspen.pr
Tel: +420 605 100 044