Problémy s aktivací, změnami a řešením poruch u služby Pevný internet

Od konce srpna dochází k technickým komplikacím, které mají za následek zhoršenou dostupnost služby Pevný internet pro aktivace a změny nastavení nebo při řešení poruch. Zmíněné problémy vznikly na straně dodavatele pevného připojení pro T-Mobile, společnosti CETIN, jejíž vyjádření uvádíme níže:

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (CETIN) provedla mezi 26.–29. 8. 2016 rozsáhlý upgrade obchodních a provozních systémů. Jak bylo předem plánováno a oznámeno, následný týden byly upgradované aplikace nedostupné pro obchodní partnery. Počínaje pondělím 5. 9. byl provoz systémů obnoven a nyní probíhá jejich provozní stabilizace. Aktivně jsou sledovány a laděny výkonnostní parametry aplikací a průběžně jsou odstraňovány drobné nedostatky. Ukončení stabilizační fáze předpokládáme do konce září. Současný provoz by už neměl mít negativní dopad na koncové zákazníky našich obchodních partnerů. CETIN děkuje všem svým obchodním partnerům za trpělivost a zároveň se omlouváme koncovým zákazníkům našich obchodních partnerů, pokud na ně situace měla dopad v podobě zpoždění při zřízení služby nebo její změně.

 
O společnosti

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,3 milionu zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu, provozuje již více než 600 5G vysílačů a svou sítí páté generace chce do konce roku pokrýt 25 % obyvatel ČR. Jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi Propojená země. Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými technickými univerzitami v čele s CIIRC při ČVUT, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.

T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.

T-Mobile staví své podnikání na udržitelných základech a hlásí se k jasně stanoveným principům v oblastech lidských práv, pracovních podmínek, ochrany životního prostředí a boje s korupcí. Strategickou prioritou jsou opatření ke zmírnění klimatických změn včetně využívání 100 % energie z obnovitelných zdrojů a přijetí závazku ke snížení uhlíkové stopy. T-Mobile dlouhodobě podporuje digitální inkluzi a investuje do podpory vzdělávání a digitálního wellbeingu. Vůči společnosti jako celku přijal auditovatelný závazek do konce roku 2024 podpořit 555 200 subjektů. Společnost cíleně podporuje neziskové organizace i jednotlivce, pomáhá při mimořádných událostech a její zaměstnanci se pravidelně zapojují do řady dobrovolnických aktivit po celé ČR.

T-Mobile je členem národní sítě UN Global Compact a jeho služby byly již potřetí hodnoceny jako nejlepší v Best-in-test UMLAUT (dříve P3).

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz

X