Vladan Pekovič se stává od 1.1.2024 interim CEO T-Mobile

Společnost T-Mobile nedávno informovala, že José Perdomo se na konci roku přesouvá z role CEO T-Mobile Czech a Slovak Telekom do nové role šéfa strategie ve skupině Deutsche Telekom, kde bude od 1. ledna 2024 podřízen přímo Timu Höttgesovi.

Operátor nyní oznamuje, že Vladan Pekovič, současný CTIO T-Mobile CZ a Slovak Telekom, přijal vedle svých současných povinností dočasně i roli interim generálního ředitele v těchto dvou zemích. Tuto pozici bude zastávat do doby, než bude oznámen nový CEO.

Vladan se k CZ/SK týmu připojil v srpnu 2021, nicméně v rámci skupiny Deutsche Telekom působí již od roku 2009. Před příchodem do Čech a na Slovensko působil jako generální ředitel v Telekom Romania. Kromě řady nových povinností plánuje pokračovat nadále v technologické transformaci a digitalizaci s důrazem na rozšiřování optických a 5G sítí.

 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz