Evropskou dobrovolnickou kampaň #WhatWeValue ovládly české projekty

Platforma #WhatWeValue, která se zaměřuje na dobrovolnictví mladých lidí, zveřejnila výsledky hlasování a ocenila přihlášené účastníky. V celoevropské konkurenci 165 projektů z deseti zemí uspěly i české projekty. Dva se umístily na stupních vítězů a získaly dohromady podporu v hodnotě 70 000 euro od skupiny Deutsche Telekom, která za platformou stojí. Další dva české projekty ocenil T-Mobile částkou 200 000 korun.

Globální digitální platforma #WhatWeValue byla spuštěna v červenci jako prostor pro všechny mladé dobrovolníky od 18 do 30 let. Přihlásilo se do ní celkem 165 evropských projektů, z nichž 107 splnilo potřebné podmínky k zařazení do hlasování veřejnosti. Z České republiky bojovalo o podporu a hlasy rekordních 26 dobrovolnických projektů, nejvíc ze všech deseti zapojených zemí. Projekty se v rámci #WhatWeValue zaměřily na témata jako ochrana zvířat, péče o duševní zdraví či vzdělávání a ekologie.

V červenci se globálním vítězným projektem stal český CCBC At The School, výchovně-vzdělávací program určený pro žáky základních a středních škol, který se zaměřuje na ochranu biodiverzity. „Máme velkou radost, že jsme uspěli v projektu #Whatwevalue a umístili se na krásném druhém místě. Díky tomu se o našich vzdělávacích projektech dozví více učitelů a téma ochrany přírody se tak dostane mezi více rodičů a dětí, které chceme inspirovat pomocí aktivit našich zoologů v terénu. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás v soutěži podpořili svými hlasy, a především chceme vyzdvihnout CCBC ambasadorku Viki, která má na získání ceny významný podíl,“ říká Kristýna Nováková, ředitelka projektu CCBC.

Srpen pak přinesl ocenění českému zvířecímu centru Home 4 Pets, starajícímu se o opuštěná zvířata a bojujícímu za zvýšení ochrany práv zvířat. Chtěli jsme představit náš projekt a ukázat ho světu. „Brali jsme to jako velkou výzvu a příležitost zároveň, přistupovali jsme k tomu s obrovským respektem, protože každý jediný přihlášený projekt by si podporu zasloužil. Motivací pro nás byla i možnost se mnohé naučit, získat znalosti zkušenějších a tím zlepšit chod celé organizace. Věříme, že každý jeden z nás jednotlivců drží organizaci pohromadě, a díky tomu jsme pomohli změnit už více než 4 tisíce zvířecích životů,“ doplňuje Kristýna Odehnalová, ředitelka organizace Home 4 Pets.

Oba projekty si odnesly podporu ve výši 35 000 eur od Deutsche Telekom. Další dva projekty ocenil částkou 100 000 pro každého i český T-Mobile. Prvním je organizace Save Turtle, která se ve spolupráci s dalšími místními organizacemi zabývá ochranou mořských želv v Indonésii, druhým pak útulek pro postižená zvířata Pet Heroes. Všechny vítězné projekty, ať už podpořené Deutsche Telekom nebo českým T-Mobilem, využijí finanční podporu na zvýšení povědomí o své činnosti a na další rozvoj.

Platformu #WhatWeValue navštívilo od července do konce srpna celkem 1,8 milionu uživatelů a téměř 1,5 milionu unikátních uživatelů, kteří projektům poslali takřka 138 000 hlasů. „Velmi mile nás překvapil zájem o celý projekt i hlasování. Jasně se ukazuje, že pro mladou generaci je dobrovolnictví zásadním tématem a přirozenou součástí života. Jsme rádi, že i my jsme mohli podpořit vítězné projekty a představit, jaká témata jsou pro mladé lidi důležitá a čemu ve svém volném čase věnují,“ dodává Zdeňka Eliášová, manažerka projektu #WhatWeValue za T-Mobile.


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz