Vánoce v síti T-Mobile: Češi datovali o 28 % více než vloni, počet provolaných minut zaznamenal drobný nárůst o 1 %

  • Spotřeba dat vzrostla o 28 %
  • Počet vánočních hovorů drobně narostl o 1,06 %
  • Češi odeslali 8 396 252 SMS

Vánoční svátky se v síti T-Mobile nesly opět ve znamení zvýšeného datového provozu. Počet provolaných minut drobně vzrostl, naopak počet odeslaných SMS i MMS klesl a potvrdil tak rostoucí oblibu komunikace v online prostoru.

Češi během Štědrého dne uskutečnili celkem 15 770 068 hovorů což je v meziročním srovnání velmi drobný nárůst o 1,06 %, nejvytíženější byl opět čas mezi 10-11 hodinou. Počet odeslaných SMS z mobilních zařízení se snížil na 8 396 252 což představuje pokles 21,65 %. Multimediální zprávy, které byly před několika lety oblíbenou formou zasílání přání, jsou dlouhodobě na ústupu. Zákazníci jich z mobilních zařízení odeslali pouhých 244 268, tedy téměř o 19 % méně než v předchozím roce. Nejvíce jich poslali v čase 12.30-13.30.

Datový provoz naopak dále posiluje a vánoční svátky nebyly výjimkou. Češi prodatovali celkem 2 113 TB dat, přičemž v předchozím roce to bylo cca 1 651 TB. Meziroční nárůst tak činí 28 %. Datová špička zůstává stejná jako v předchozím roce a nastala v čase 21.15-22.15. Setrvalý růst datové spotřeby potvrzuje, že zákazníci využívají i k hovorům a zprávám instant messengery a chatovací aplikace.

Provoz dne 23. 12., kdy operátor nabízel volání zdarma, vygeneroval 26 859 593 hovorů. Tento údaj nelze porovnat s předchozím rokem, neboť T-Mobile tuto akci nenabízel a statistiku nesledoval.

 


 
O společnosti

 

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.
Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.
T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.
Jednou ze strategických priorit společnosti je ohleduplné a udržitelné podnikání. V rámci ESG agendy se T-Mobile dlouhodobě zaměřuje na opatření vedoucí ke zmírnění klimatických změn a zvyšování digitální gramotnosti české populace. Operátor cíleně podporuje neziskové organizace a znevýhodněné skupiny a pomáhá při mimořádných událostech.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz.

Kontakt na tiskové oddělenípress@t-press.cz